Novinky

Apple uvolnil aktualizaci iOS 11.1: ve víru oprav a nových emotikon

Apple si poslední říjnový den vyhradil pro uvolnění další desetinné verze iOS 11, která přináší celou řadu oprav a novinek. Aktualizace iOS 11.1 je dostupná všem uživatelům s podporovaným hardwarem, kterým jsou všechny iPhony od modelu 5s či druhé generace iPadu mini. Nejviditelnější novinkou se stalo přidání sady 70 nových emotikon, které jsou po vzoru dnešní genderově vyvážené a zcela korektní. Do iOS 11.1 se navíc opět vrátilo 3D Touch gesto pro přepínání mezi spuštěnými aplikacemi.

Zmínit si zaslouží vyčerpávající seznam oprav, mezi nimiž nechybí odstranění problémů s Live Photo a mnoha softwarových šotků, kteří se objevovali napříč celým uživatelským rozhraním. Pokud jste tedy patřili mezi uživatele, jejichž iPhone nefungoval zcela korektně, nejnovější aktualizace vám udělá nejspíše radost.

Bohužel nic není růžové, jak se může na první pohled zdát. Část uživatelů hlásí po instalaci potíže s horší výdrží na jedno nabití. Nejde ovšem o plošný problém a proto není třeba větších obav. Aktualizaci iOS 11.1 si můžete stáhnout přímo z telefonu či tabletu, stačí navštívit nabídku Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button