Novinky

Apple upozorňuje, abychom do AirTagů nedávali baterie s bezpečnostní vrstvou

Malé objekty odjakživa tvořily určité nebezpečí pro děti, což se týká i výrobců knoflíkových baterií, kteří na tomto základě museli přijmout určitá bezpečnostní opatření. Před nedávnem se v Austrálii objevily pochyby o dětské bezpečnosti u produktu AirTag, který dle nich nemá dostatečně zabezpečenou baterii. U AirTagu stačí otočit spodní stranou a dostanete se k baterii typu C2032, která celé zařízení pohání. Známý výrobce baterií Duracell tvrdí, že ročně stovky dětí omylem spolknou knoflíkové baterie, které pak mohou v těle vytvářet nebezpečné chemické reakce.

Duracell přišel s řešením, kdy vlastní baterie pokrývá vrstvou, která při doteku s jazykem způsobí kyselý nepříjemný pocit. Povrch je netoxický a tudíž se dítěti, pokud baterii nespolkne, nic nestane. Apple však vydal dokument, který pojednává o tom, co dělat při výměně baterie a jakou baterii vybrat. Přímo zde uvádí, že by se do AirTagů neměly vkládat baterie s bezpečnostní vrstvou. Mohlo by totiž dojít ke špatnému kontaktu a tudíž nefunkčnosti AirTagu, což u lokátoru úplně nechcete.

Foto: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Australská komise si myslí, že otočení spodní časti AirTagu je moc jednoduché a bez jakéhokoliv problému se k baterii mohou dostat malé děti. Tamní úřad proto vydal veřejné upozornění všem majitelům AirTagů, aby zařízení nenechávali v dosahu dětí.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button