Novinky

Australský řetězec stáhl AirTagy z prodeje, prý nejsou bezpečné vůči dětem

Na jarní keynote Apple představil dlouho očekávaný lokalizátor AirTag, které přinášejí několik zajímavých funkcí, jako třeba precizní vyhledávání, výdrž až jeden rok, zvukové upozornění a obrana proti nevyžádanému sledování. V naší recenzi jsme vám popsali, co si o této novince myslíme a jaké jsou naše praktické zkušenosti. AirTagy jsou zatím velmi oblíbeným produktem a až na problémy s kovovou částí, která je velmi náchylná na poškrábání, jde o vcelku povedený kousek příslušenství.

Australský řetězec Officeworks však musel AirTagy stáhnout z prodeje a to kvůli nepříjemným obavám. AirTag je poháněný knoflíkovou baterií CR2032, kterou lze v zařízení velmi jednoduše vyměnit. Stačí pouze otočit kovovou částí a dostanete se k baterii, což tvoří obavy ohledně bezpečností u dětí. Australská bezpečnostní komise (ACCC) vydala prohlášení, ve kterém poukazuje na jednoduchý přístup k baterii. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

V Austrálii se obavy o zařízeních s bateriemi CR2032 táhnou už delší dobu. Australská bezpečnostní komise prodej několika podobných produktů také zakázala. Od roku 2013 v Austrálií zemřely 3 děti na spolknutí baterie CR2032 a dalších 20 jich bylo hospitalizováno. Zatím není jasné, zda se AirTagy v Austrálii vrátí do prodeje, ovšem s ohledem na tamní předpisy to pro ně nevypadá ani trochu nadějně.

Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close