Novinky

Apple právě představil AirTag: lokalizační zařízení s neuvěřitelnou přesností

Apple před několika okamžiky představil lokalizační zařízení AirTag o kterém se povídalo už přes rok. Den D konečně nastal a placičky AirTags spatřily světlo světa. A přicházejí rovnou s hromadou zajímavých funkcí. 

Lokalizátory AirTag jsou samozřejmě integrované do aplikace Najít, tudíž párování je jednoduché, podobně jako třeba s AirPods. V čem ale AirTag vybočuje nad konkurenčními produkty, které také disponují propojením s aplikací Najít, je přesnost lokalizace. Díky Ultra Wideband technologii můžete AirTag lokalizovat s přesností na desetiny metru. Pokud by tato přesnost ale nestačila, stačí v aplikaci Najít kliknout na tlačítko přehrát zvuk a zařízení začne přehrávat zvukové efekty. Dalším lákavým aspektem je výdrž baterie až jeden rok.

Zdroj: Apple

Nebyl by to produkt od Applu, kdyby se nezaměřoval na bezpečnost uživatelů. Pokud by se někdo snažil monitorovat vaši polohu pomocí lokalizátoru AirTag, nemusíte se bát. Zařízení vás upozorní, že jste zřejmě sledováni, pošle vám oznámení a začne vydávat zvukové upozornění.

Zdroj: Apple

Apple rovnou představil i řadu zajímavých příslušenství, které přichází v řadě různých barev. Lokalizátory AirTag začínají na 890 korun. Pokud už víte, kam byste AirTagy dali, můžete si rovnou koupit čtyři najednou, za ty poté zaplatíte 2 990 korun. 

Zdroj: Apple

iPad Pro 2021 oficiálně: raketový výkon M1, dechberoucí displej a špičková výbava

iPad Pro 2021 oficiálně: raketový výkon M1, dechberoucí displej a špičková výbava

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. 99 USD je zde 2990 CZK. To nás v ČR bere Apple na hůl…
    (takový kurz ve směnárně by byl terčem kritiky)

  2. To znamená, že keď mi niekto ukradne batoh, tak to zlodeja upozorni, že je v ruksaku štenice?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button