Novinky

Apple spustil webovou stránku, kde vysvětluje možné prohnutí u nového iPadu Pro

Nejnovější iPad Pro je technologiemi nabušený tablet, jehož výkon se může směle rovnat těm nejvýkonnějším notebookům. Kromě špičkového hardwaru se chlubí také nový designem, který staví na minimálních rámečcích a extrémně tenkém šasi. A byla to právě konstrukce, která zapříčinila nejednomu majiteli vrásky na čele.

iPad Pro je mnohem větší bestie než se čekalo. V testech výkonu drtí naprosto všechny a všechno

Část uživatelů si totiž začala všímat toho, že jejich iPad je viditelně prohnutý. To okamžitě vyvolalo diskuzi, zda nejde o výrobní vadu. Netrvalo dlouho a Apple přispěchal s oficiálním vyjádřením, v němž jakékoli pochybení na straně výroby vetoval.

Toto stanovisko dále podpořil spuštění webové stránky, na níž společnost popisuje výrobu nového iPadu Pro. Americký výrobce zde konstatuje, že konstrukci iPadu Pro tvoří speciální slitina odolného hliníku. Namísto zakřivených zad mají nové modely design s ostrými hranami. Cellular verze má navíc po bocích plastové výlisky, které fungují jako antény pro příjem mobilního signálu.

Apple v popisku dále uvádí, že výrobní techniky splňují ty nejpřísnější kritéria jakosti. Ty zahrnují toleranci prohnutí konstrukce maximálně o 400 mikronů, což je méně než tloušťka čtyř listů papíru. Na stránce podpory se lze také dočíst, že díky designu s rovnými plochami se může prohnutí zdát na první pohled větší, než ve skutečnosti je.

Historie se opakuje v kruzích nad sebou: nejnovější iPad Pro trápí závažný problém. Apple tvrdí, že o nic nejde

Pokud vlastníte iPad Pro 2018, u něhož pozorujete prohnutí konstrukce mimo výše zmíněnou toleranci, lze zahájit reklamační proces. Přes veškerou snahu Applu o vysvětlení kauzy se nemůžeme zbavit dojmu, že tím uchlácholí pouze mizivé procento uživatelů. S ohledem na pořizovací cenu tabletu člověk očekává, že něco podobného nebude muset řešit. Navíc u řady uživatelů je prohnutí opravdu markantní a evidentně přesahuje tolerovanou odchylku.

Zdroj
PA
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close