Novinky

Historie se opakuje v kruzích nad sebou: nejnovější iPad Pro trápí závažný problém. Apple tvrdí, že o nic nejde

„Historie se opakuje v kruzích nad sebou“ – upřímně si nedokážu vzpomenout, kdo tento citát pronesl, ale jedno vím jistě. Přesněvystihuje nejnovější kauzu Applu, která se točí kolem poslední generace iPad Pro. Historicky jde o nejdražší tablet, jaký se kdy v nabídce amerického výrobce objevil. Z pohledu výbavy jde o naprosto snové zařízení, které svým výkonem ponižuje většinu notebooků a to včetně těch s logem nakousnutého jablka. Vše pak korunuje univerzální rozhraní USB-C a podpora druhé generace Apple Pencil, která dokáže z iPadu udělat parádní nástroj pro ilustrátory a grafiky.

O to více pak zamrzí zvětšující se počet uživatelů, kteří si stěžují na jeden zásadní problém. Hliníková konstrukce se totiž mírně ohýbá, což by u tabletu, jehož cenovka může vyskočit nad 50 tisíc, čekal pouze málokdo. Na internetu se už objevily reakce majitelů, kterým již iPad Pro dorazil ohnutý z výroby. O svou zkušenost se podělil také redaktor webu TheVerge, který zaznamenal stejný problém u 11“ varianty po zhruba dvou týdnech používání.

Náchylnější je iPad Pro s LTE

Z dosavadních informací se zatím zdá, že náchylnější na ohnutí je iPad Pro s LTE modulem. Díky plastovým prolisům pro antény je konstrukce těchto verzí více oslabená než u modelu bez LTE. Nejpřekvapivější na celé záležitosti je však oficiální vyjádření Applu. Údajně se totiž jedná o „vedlejší efekt“ výrobního procesu, který nemá mít negativní vliv na výkon a použitelnosti iPadu Pro.

Pokud by šlo o zařízení, které stojí pár tisíc, možná bychom nad tím dokázali mávnout rukou. Tady se ovšem bavíme o produktu, jenž svou cenou konkuruje těm nejlépe vybaveným ultrabookům. Ačkoli je předčasné vynášet jakékoli závěry, celá situace se velmi podobá nechvalně proslulé kauze “bendgate“, která postihla iPhone 6 Plus. Krátce po zahájení prodeje se totiž začaly množit stížnosti uživatelů, kteří reportovali ohýbání iPhonu.

Apple musel nakonec upravit výrobní proces a vyztužit hliníkovou konstrukci v choulostivých místech kolem otvorů pro tlačítka na bocích. Později došlo také ke spuštění programu na bezplatnou opravu. Zda podobný osud postihne také iPad Pro zatím netušíme, ale pokud se budou problémy s ohýbáním konstrukce prohlubovat, je to více než pravděpodobné.

Pokud patříte mezi majitele nejnovějšího iPadu Pro, dejte nám v diskuzi vědět, zda pozorujete na svém zařízení podobný defekt.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Na mým iPadu Pro nic takového naštěstí nepozoruji. V každém pripade mi je lito všech, kteří dostali takovyhobzmetka. O vyjádření Applu radsi nic psat nebudu. Tohle mi od nich prijde zbytečně arogantní

  2. Svatá pravda, pořád dokola:
    nejnovější iPad Pro trápí závažný problém. Apple tvrdí, že o nic nejde, a chvíli to trvá, než přitroublí novináři pochopí, že to tak je, a že o nic nejde.

  3. Také zatím nepozoruji uvedenou vadu. iPad je z výroby OK a mám ho v pevném pouzdru. iPad Pro 11” +cellular.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button