Novinky

Apple snižuje výrobní plán. Hlavním viníkem je iPhone 12 Mini

Loňský rok byl prvním, kdy Apple uvedl iPhone Mini. Zmenšená verze vlajkové lodě měla k nákupu přimět i ty uživatele, pro které jsou ostatní iPhony příliš velké. A nebo drahé. iPhone 12 mini je totiž cenově dostupnější. Podle zpráv z dodavatelského řetězce ovšem zmenšený iPhone není takový hit, jak Apple očekával. Apple totiž nyní upravuje produkční plán. Podle japonského webu Nikkei Apple snižuje výrobu svého nejpopulárnějšího produktu o pětinu. Většinu z toho má však tvořit snížení objemu iPhonu 12 mini. O ostatní modely tedy zájem tak razantně nejspíše neochladl.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Nikkei dále upřesňuje, že Apple v první polovině roku očekával výrobu až 96 milionů iPhonů. Toto číslo obsahuje všechny modely v nabídce včetně staršího iPhonu 11 nebo levného iPhonu SE. Nakonec to ale vypadá, že skutečné číslo se zastaví někde u 75 milionů kusů smartphonů. Což je oproti loňsku stále mírný nárůst. Tradičně totiž bývá pro Apple vždy silnější druhá polovina roku, kdy se představují nové modely, a která je ovlivněna předvánoční nákupní horečkou. Aktuální snížení čísla z 96 milionů na 75 milionů se navíc netýká prodejů, ale výroby. Tyto hodnoty se mohou vzájemně lišit. Důvodem jsou hlavně skladové zásoby prodejců.

Apple bere vývoj auta z gruntu. Podle patentu chystá revoluční interiérové osvětlení

Ukazuje se ale, že zájem o malý iPhone 12 s 5,4palcovým displejem není ani zdaleka takový, jak si v Applu naplánovali. Jeho produkce byla už podle Nikkei dokonce pozastavena. Součástky, které tento model sdílí s jinými verzemi, pak byly převedeny na výrobu iPhonu 12 Pro a iPhonu 12 Pro Max, kde je poptávka stále dostatečná. I přes nedostatečný zájem o nové provedení iPhonu Apple s jeho koncem ještě nepočítá. Naopak je stále v plánu uvedení iPhonu 13 Mini. Až poté Apple možná přehodnotí, zda bude s produkcí malého iPhonu pokračovat.

Zdroj
Macrumors
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close