Novinky

Apple bere vývoj auta z gruntu. Podle patentu chystá revoluční interiérové osvětlení

Víte, co mají společného roky 2016 a 2021? Také před pěti lety se často psalo o přípravě Apple Car. Stále sílící spekulace ohledně tajemného elektromobilu s logem kalifornské společnosti na kapotě naznačují, že Apple se k projektu po letech vrátil. Naposledy se mluvilo o tom, že společnost by své auto nejraději vyráběla ve spolupráci s některou z asijských automobilek. Nyní se na veřejnost dostal patent, který se věnuje zdánlivému detailu. Naznačuje však, že Apple to s konstrukcí vlastního vozidla asi opravdu myslí vážně. 

Zdroj: Alex Imnadze

Patentová přihláška se totiž zabývá inteligentním interiérovým osvětlením v autě. Anglický přídomek “smart” je zde přitom na místě. Apple totiž údajně plánuje, že osvětlení se bude přizpůsobovat svým pasažérům. Patentová přihláška přímo popisuje situaci, kterou naprosto běžně zažívá mnoho z nás. Jde o to, že se vám v autě povede něco upustit na zem. Je noc a pokud zapnete světlo na stropě, vytvoříte akorát vlastní stín. Takže hledání kupříkladu klíčů jde stále obtížně. Inteligentní osvětlení od Applu možná zvažované pro Apple Car vám tak posvítí přesně tam, kde budete chtít. 

Zdroj: Alex Imnadze

Apple v dokumentu přímo uvádí, že osvětlení vozidel poskytuje velký prostor pro možná zlepšení. Řešením, na které v Applu přišli, je rozdělit interiér auta pro účely osvětlení do zón a ty chytře řídit. Apple jde přitom ještě dál. Dnes to zní naprosto šíleně, ale není vyloučeno, že v budoucnosti si v našich robotických autech budeme moci i zdřímnout. I zde může osvětlení přispět tak, že vás po příjezdu do cílové destinace citlivě vzbudí. Celá paráda navíc počítá s propojením s asistentkou Siri. Osvětlení by se tak mohlo měnit i podle dalších faktorů, jako je lokace, doba nebo aktuální osazenstvo auta. 

Další Apple Keynote je údajně za dveřmi. Na jaké produkty se můžeme těšit tentokrát?

Apple zkrátka nehodlá při vývoji vlastního auta nic podcenit. Samozřejmě je potřeba mít na paměti i to, že jde pouze o patentovou přihlášku, která své uplatnění v reálném světě nemusí nikdy najít. Jde ale o zajímavou demonstraci toho, jak Apple při vymýšlení vlastního auta přemýšlí. Zatím to vypadá, že v Cupertinu se zavedených automobilek nebojí a naopak se chystají ukázat, jak se věci mají ve světě počítačů a mobilů. Třeba Apple nakonec představí auto, které bude stejně revoluční jako kdysi iPhone. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button