Novinky

Apple sdílel skromné video, v němž představuje nový iPad Pro s M2 čipem a iPad 10. generace

Uvedení nových tabletů iPad Pro s M2 a iPad 10. generace se tentokrát odehrálo poněkud v tichosti. Apple si odpustil velkolepou show ve svém opulentním sídle a všechny novinky představil pouze formou tiskových zpráv. V zásadě se ani není čemu divit. Nový iPad Pro s M2 čipem sice přinesl pár drobných novinek, nicméně ani v jednom případě se nedá hovořit o převratných vylepšeních. Nový iPad 10. generace je na tom o něco lépe. Základní tablet s logem Apple dostal zbrusu nový design, je dostupný ve čtyřech barvách a lze si k němu pořídit také novou klávesnici.

Když se na to ovšem podívám střízlivým okem, tak v konečném výsledku jde o podařenou evoluci, která osloví pouze uživatele starších iPadů, kterým už jejich zařízení přestávají stačit. Uspořádat tradiční tiskovku proto nedávalo smysl, respektive alespoň ne v takovém duchu, jako se neslo uvedení iPhone 14 Pro (recenze) či Apple Watch Ultra (recenze).

Pokud vám to přišlo líto, tak cenou útěchy vám může být devítiminutové video, v němž Apple prezentuje iPad Pro s M2 a iPad 10. generace. Skromnost obou novinek dokazuje už samotné zpracování videa, které postrádá pro Apple typickou velkolepost, na kterou jsme si v uplynulých letech zvykli. Publikovaný klip shrnuje všechna vylepšení u obou tabletů a zmiňuje ty nejklíčovější přednosti. Nový iPad 10. generace iPad Pro s M2 čipem zamíří do prodeje 26. října. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button