Novinky

Apple připravuje obří iPad s 14,1palcovou obrazovkou. Možná ale nepůjde o “Pro” verzi

Možná si ještě vzpomenete na rok 2015, kdy Apple představil tehdy až absurdně velký iPad Pro s displejem o velikosti 12,9 palců. Během jeho několika generací si obří iPad Pro oblíbilo velké množství profesionálů, kteří na velkou pracovní plochu nedají dopustit. Právě této skupině zákazníků možná Apple příští rok nadělí další dáreček. Internet totiž vzaly útokem spekulace o ještě větším iPadu, který údajně v Applu připravují. Dostane úhlopříčku 14,1 palců, což je více než obrazovka většiny MacBooků, které lidé po světě používají.

Magic Keyboard pro iPad
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Leaker Ross Young v této souvislosti připravované zařízení na základě informací z dodavatelského řetězce zařadil do rodiny „Pro“. Kam taky jinam. Tablet měl dostat Mini LED obrazovku s ProMotion. Tedy stejně jako u aktuálního iPadu Pro s 12,9 palci. Nyní ale Young zařadil zpátečku. Přístroj stále očekává. Už si ale nemyslí, že nabídne lákadla typická pro iPad Pro. Aktuálně to tím pádem vypadá, že v Applu připravují standardní  iPad ovšem s obří obrazovkou.

Z iOS 16 bude odstraněna možnost použít iPad jako centrum chytré domácnosti

Těžko říci, co Apple vedlo k tomu dát zelenou tabletu se zatím největší úhlopříčkou a přitom jej nezařadit do nejprestižnější modelové řady. U velké 14,1palcové obrazovky už možná rozpočtáři v Cupertinu zpanikařili při pohledu na produkční náklady. Dalším faktem je, že i základní modely iPadů dnes nabízejí obrovský výkon, který běžnému uživateli poskytuje dostatečnou rezervu. To samé můžeme očekávat také od nového obřího iPadu. Ty nejnáročnější uživatele však mohou ústupky u parametrů obrazovky zklamat. Nejpodivnější iPad by se měl ukázat až v příštím roce. Konkrétně v jeho prvním kvartále.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Otázka ovšem je, proč mít v této velikosti tablet, když můžu mít rovnou laptop/notebook. Je to Apple, takže cena zas tak moc nižší oproti MB Air nebude a věčně “otlapaný” displej je … no … taky to co člověk moc nechce…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button