Novinky

Z iOS 16 bude odstraněna možnost použít iPad jako centrum chytré domácnosti

Chytrá domácnost začíná čím dál více pronikat do našeho každodenního života a její počet aktivních uživatelů se stále zvyšuje. Proto ani na WWDC nemohla chybět vylepšení, jenž posunou HomeKit na další úroveň. Zároveň jsme se však bohužel dočkali i negativní zprávy, kterou Apple na své konferenci nezmiňoval, ale našli ji až samotní uživatelé v Developer Beta verzi iOS 16.

Foto: Unsplash (autor: Patrick Campanale)

Jedná se o odstranění možnosti použít iPad jako centrum domácnosti. Pokud totiž máte svůj iPad staticky doma a je na stejné Wi-Fi síti jako vaše chytré příslušenství, tak jej můžete použít jako domácí centrum pro HomeKit. Díky tomu lze například kontrolovat, zda jsou v domě zamčené dveře či si nastavit automatizace spojené s vaší lokalitou i momentech, kdy jste mimo domov. Momentálně mohou tuto funkci vykonávat všechny druhy Homepodů, Apple TV 4. generace a vyšší a téměř všechny novější iPady. 

foto: Apple

Uživatelé Developer Beta verze iOS 16 však narazili na popisek v nastavení HomeKitu, kde je zdůrazněno, že jako centrum chytré domácnosti můžete použít HomePod či Apple TV. O iPadu tedy zde není žádná zmínka a ačkoliv je možné jej i v této verzi systému jako centrum domácnosti stále použít, tak předpokládáme, že v další Beta verzi iOS 16 bude tato možnost odstraněna. Žádné vysvětlení, proč se tak stalo, jsme zatím nedostali, ale pravděpodobně bude tento krok spojen s implementací nového standardu “Matter”, jenž má za úkol sjednotit do jednoho celku všechna různá řešení chytrých domácností.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button