Novinky

Apple pracuje na nové verzi bezdrátové nabíječky AirPower, dostane procesor A11

Pamatujete si na AirPower, bezdrátovou nabíječku, kterou Apple představil v roce 2017, aby ji o dva roky později zrušil? Ať si na tuto otázku odpovíte jakkoli, máme pro vás dobrou zprávu. Apple to nevzdal a dost možná již brzy se dočkáme jejího uvedení.

Tato domněnka vychází z několika posledních úniků v čele s příspěvkem od Jona Prossera, který na svém Twitteru publikoval zajímavou informaci. Podle jeho tvrzení se v Applu pracuje na nové bezdrátové nabíječce s kódovým označením “C68“, která má nahradit první verzi.

Hlavním viníkem, proč se AirPower nedostala na trh, bylo přehřívání nabíječky, které se neslučovalo s představami Applu. Kalifornský výrobce si totiž umanul, že podložka musí být dostatečně tenká a zároveň výkonná, což se v praxi ukázalo jako neřešitelný problém.

Podle Prossera však Apple přišel na způsob, jak nadměrné zahřívání vyřešit. Do těla nabíječky integroval procesor A11, který pomáhá nasměrovat energii do určitých částí cívek. Tím lze zároveň dynamicky regulovat teplotu a eliminovat riziko nebezpečného přehřátí.

Zdroj: Apple

Prosser také dodává, že tato úprava správy napájení je nutná zejména kvůli Apple Watch, které používají proprietární způsob nabíjení vyžadující vyšší výkon než konvenční standard Qi. To byl ostatně problém u předchozích prototypů AirPower, které se nezřídka dokázaly nebezpečně zahřát či dokonce zcela spálit.

Pokud jde o predikci termínu oficiálního uvedení, tak podle dobře informovaného analytika Ming-Chi Kuo se dost možná dočkáme již v prvním pololetí letošního roku.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close