Novinky

Apple plánuje představit nový iMac Pro s dvacetijádrovým procesorem M1 Max Duo a extrémně výkonnou grafikou

Když Apple před rokem ohlásil, že do dvou let hodlá se všemi počítači Mac přejít na vlastní procesory z rodiny Apple Silicon, odborná veřejnost to považovala za více než ambiciózní plán. Před sebou však máme polovinu ohlášeného cyklu a zatím to vypadá, že Apple své sliby hodlá splnit do posledního puntíku. Začalo to cenově dostupnými kousky s čipsetem M1, které pohání 13“ MacBook Pro, MacBook Air a Mac mini. Po nich přišla na řadu zbrusu nová modelová řada MacBooku Pro, která se dočkala výkonnějších procesorů M1 Pro a M1 Max.

Nové MacBooky Pro s 14“ a 16“ displejem již cílí na náročnější uživatele, pro které počítač představuje pracovní nástroj, od něho očekávají špičkové parametry a nekompromisní výkon. Zjednodušeně řečeno jde o laptopy pro profesionály, čemuž ostatně odpovídá také hardwarová výbava. Jako další pán na holení se tedy logicky nabízí velký iMac, respektive iMac Pro, jehož nástupce má přijít v průběhu příštího roku.

Chystaný iMac Pro má údajně dostat ještě výkonnější čipset M1 Max Duo s 20jádrovým procesorem a 64jádrovou grafikou. Nejvyšší konfigurace se pak bude moci pochlubit až 128GB operační pamětí. Tyto predikce staví na několika nezávislých zdrojích včetně vývojářů, kterým se podařilo nalézt odkazy v kódu operačního systému macOS.

Foto: Unsplash (autor: N-tho Duc)

V případě výše zmíněného čipsetu M1 Max Duo má jít o dva spojené procesory M1 Max. To by ostatně korespondovalo s tvrzením Applu, že jednou z výhod Apple Silicon platformy je škálovatelnost. To prakticky znamená, že Apple může „slepovat“ jednotlivé procesory a tím vytvářet nové a především extrémně výkonné čipsety. Pokud si na nový iMac Pro již brousíte zuby, budete si muset ještě nějakou chvíli počkat. Dosavadní indicie naznačují, že debut této novinky se odehraje v polovině příštího roku. 

Zdroj
cultofmac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button