Novinky

První recenze na nový MacBook Pro pějí chválu. Jde o nekompromisní stroje pro náročné profesionály

Počínaje dnešním dnem se začínají dostávat nové MacBooky Pro ke svým majitelům, ovšem vybraní recenzenti dostali možnost si vyzkoušet nadupané laptopy s několikadenním předstihem. Pojďme se tedy podívat, jaké jsou jejich první reakce.

Téměř všichni testeři se shodují na tom, že nové MacBooky Pro se mohou pochlubit vskutku impozantním výkonem. Redakce webu TheVerge dokonce uvádí, že 16“ MacBook Pro s procesorem M1 Max zvládl export testovacího projektu v programu Adobe Premiere v nejrychlejším čase ze všech laptopů, které doposud testovali.

Co se týče často diskutovaného výřezu v horní části displeje, evidentně nejde o takový problém, jak si všichni myslí. Jason Snell z SixColors na toto konto uvádí, že jde pouze o zvyk. Nejvíce tomu napomáhá horní panel v macOS, který notch elegantně maskuje, takže rušivých pocitů je naprosté minimum. Lišta nabídek je nyní o něco větší a je přesně zarovnaná s výřezem, v němž se nachází FaceTime kamera.

Skvělá výbava a návykový ProMotion

Na Gizmodo si naopak velmi pochvalují návrat čtečky paměťových karet a HDMI portu, což zvyšuje celkový komfort v momentech, kdy potřebujete k MacBooku připojit například externí monitor nebo zpracováváte data z fotoaparátu. Bohatá konektorová nabídka pak eliminuje nutnost používat nejrůznější rozbočovače, bez kterých jsme se v minulých letech nedokázali obejít.

Všichni recenzenti pak kvitují přítomnost technologie ProMotion s dynamickou obnovovací frekvencí. To novým MacBookům Pro dovolují operovat s frekvencí od 10 Hz do 120 Hz v závislosti na tom, co zrovna děláte. Vše tak působí mnohem plynuleji a člověk si na tuto novinku velmi rychle zvykne a přechod k monitoru s nižší obnovovací frekvencí pak není vůbec snadný.

Podle CNBC si nový MacBook Pro odnáší pochvalu za špičkové reproduktory, údajně jde o vůbec nejlepší audio v přenosném počítači. Obě novinky mají znatelně hlubší basy a dokážou svým zvukem zaplnit menší místnost. Skvělý má být také efekt prostorového zvuku, který nejvíce vynikne při sledování filmů. 

Výkonu má nový MacBook Pro přehršel

Častokrát se v recenzích hovoří o výpočetním výkonu, který neklesá ani když MacBook Pro běží na baterii. Pocket-Lint uvádí, že například otevření 31GB souboru v programu Cinema 4D proběhlo téměř okamžitě. Testovaný MacBook Pro s M1 Pro pak dovolil vykreslovat všechny efekty v reálném čase.

Apple M1 Pro a M1 Max: vše co potřebujete vědět o nových čipsetech

Pokud jde o výdrž, tak redaktoři webu Engadget došli k závěru, že oficiální údaje nejsou daleko od pravdy. V případě 14“ varianty naměřili 12 hodin a 35 minut, 16“ MacBook Pro se odporoučel po 16 hodinách a 34 minutách. Podobných výsledků dosáhli všichni recenzenti.

Když si shrneme dosavadní reakce, tak podle všech se Apple letos opravdu vytáhl a profesionálům naservíroval stroje, které s nimi udrží krok.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button