AktualityNovinky

Na světě jsou už dva miliony míst, na kterých zaplatíte pomocí Apple Pay

Zpravodajská agentura Bloomberg včera informovala, že napříč světem už existuje dva miliony míst, na kterých je možno platit pomocí platebního systému Apple Pay. K dosažení této mety pomohlo v poslední době zejména rozšíření podpory Apple Pay v americkém řetězci rychlého občerstvení Chick-Fil-A nebo prodejci bytových interiérů Crate & Barrel.

pretapplepaydesktop

Apple Pay se navíc osvědčil například kavárenskému řetězci Starbucks, který by měl do konce letošního roku začít tento platební systém akceptovat ve všech svých amerických pobočkách. K podobnému kroku se chystá také KFC.

Platební systém pro uživatele jablečných zařízení je prozatím bohužel podporován pouze v USA, Spojeném království, Kanadě a Austrálii. Podobné zprávy však můžeme s optimismem přijímat také v naší kotlině. Naznačují totiž, jak se Apple Pay stává populárním, což sebou samozřejmě nese otázky dalšího rozšiřování, které by se v budoucnu mohlo týkat také naší země.

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button