Novinky

Apple objasnil podporu bezztrátové kvality u svých produktů. Na řadě zařízení rozdíl zatím neuslyšíte

Apple nedávno oznámil příchod bezztrátové kvality zvuku do Apple Music, jak jsme vás ostatně informovali i v našem článku. Společnost nijak přesněji neuvedla, jaká zařízení budou tuto novou kvalitu podporovat a u jakých s touto funkcí počítat nemáme. Apple k tomu vydal oficiální oznámení, kde upřesňuje podporu nové bezztrátové kvality u jednotlivých produktů.

Chytré reproduktory HomePod teď lepší kvalitu nepodporují, avšak v další softwarové aktualizaci už tuto funkci nabídnou. Zatím ale není jisté, zda bude pro použití vyšší kvality potřeba vlastnit například dva HomePody, nebo bude stačit pouze jeden. Apple TV momentálně nebude bezztrátovou kvalitu podporovat vůbec, přičemž není jisté, zda se podpory v nějakých dalších aktualizacích vůbec dočká, protože Apple nic takového nezmínil.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Apple také zmínil funkčnost bezztrátového formátu u AirPods Max. Připojením sluchátek k telefonu kabelem získáte zvuk, který nebude zcela bezztrátový. Redukce z Lightning na 3,5mm jacku využívá jistý styl konverze, která způsobuje mírnou ztrátu dat, takže hudba nebude nikdy bezztrátová. Vlastníky AirPods Max to ale nemusí úplně trápit, protože odchylka od skutečného bezztrátového zvuku bude prý jen velmi malá.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Příchod nové aktualizace do Apple Music se velmi rychle blíží a doplněním informací Apple určitě pomohl mnoha uživatelům se spekulacemi, jestli ten rozdíl opravdu uslyší. Bezztrátové kvality a Dolby Atmos hudby bychom se měli dočkat v červnu.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button