Novinky

Větší požitek z hudby? Apple Music Hi-Fi nabídne bezztrátovou kvalitu zvuku a podporu Dolby Atmos

Pro poslech hudby na vašem jablečném zařízení máte na výběr z několika aplikací. Mezi nejpopulárnější patří Apple Music či Spotify. Nechybí ale ani další aplikace, jako SoundCloud, Amazon Music a řada dalších. Streamovacích služeb na hudbu je obrovské množství, a to znamená pro Apple Music velkou konkurenci. Apple se tedy neustále snaží svojí aplikaci vylepšovat, čemuž ostatně odpovídá nejnovější ohlášení. Apple Music už zanedlouho nabídne bezztrátovou kvalitu hudby a Dolby Atmos.

Už v červnu budou moci uživatelé Apple Music poslouchat svou oblíbenou hudbu v bezztrátovém formátu, a to bez jakéhokoliv příplatku. A jelikož bezztrátový formát zabírá více místa a je obecně náročnější na zpracování, funkce bude dostupná všem uživatelům, ale nebude automaticky aktivována. Pro zapnutí bezztrátového streamování budete tedy muset navštívit nastavení, kde poté funkci jednoduše zpřístupníte. Zatím také není jisté, jestli pro rozpoznání nějakého signifikantního rozdílu nebudete potřebovat profesionálnější sluchátka, jakými jsou například AirPods Pro či ještě lépe AirPods Max.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Další novinkou bude podpora prostorového zvuku v Apple Music. Skladby se štítkem Dolby Atmos budou moci být poslouchány ve 3D a nabídnou tak ještě větší požitek. Samozřejmě to ale znamená, že tato funkce bude dostupná pouze u sluchátek s čipem H1 či W1. Jedná se tedy specificky o AirPods Pro a AirPods Max. Apple také sdělil, že s touto aktualizací zveřejní tisíce skladeb s podporou Spatial Audio a v následujících dnech po vydání jich bude stále přibývat.

Nejen pro milovníky hudby to je skvělá zpráva. Apple Music bude přeci jenom zase o něco lepší a někomu to ulehčí rozhodování mezi konkurenčními službami. Aktualizace bude vydána v průběhu června společně s iOS 14.6.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button