Novinky

Apple nestíhá vyrábět iPhone 12. Do prodeje se nejdříve dostanou varianty s 6,1“ displejem

Je jasné, že Apple ustoupí ze svých tradic a nové iPhony představí o něco později, než jsme byli doposud zvyklí. Ostatně tento fakt potvrdilo i tiskové oddělení kalifornského výrobce, který už dopředu avizovalo, že iPhone 12 & iPhone 12 Pro budou mít zpoždění.

Podle nejnovějších zpráv to ovšem vypadá, že situace uvnitř dodavatelského řetězce je o něco složitější, než se původně čekalo. Jarní odstávky továren operujících zejména na území Číny s sebou přinesly velmi nepříjemné zpoždění celého procesu, který většinou finalizuje masovou produkcí. Linky na sériovou výrobu se sice rozjely, ovšem značně za hranou původního očekávání Applu, který tak musel operativně změnit strategii. Zahraniční zdroje s napojením na klíčové dodavatele Applu totiž predikují zpoždění dodávek dvou ze čtyř chystaných iPhonů 12.

Letošní řada iPhone 12 má zahrnovat celkem čtyři modely:

  • Základní varianta iPhonu 12 s 5,4“ displejem
  • Základní varianta iPhonu 12 s 6,1“ displejem
  • iPhone 12 Pro s 6,1“ displejem
  • iPhone 12 Pro Max s 6,7“ displejem 
Zdroj: Technizo

Podle zákulisních informací to mají být dva výše zmíněné modely iPhonu 12 s 6,1“ displejem. To by v praxi znamenalo, že Apple nabídne jeden základní a jeden lépe vybavený model, přičemž ostatní varianty se objeví až později v tomto roce. To by mimo jiné mohlo naznačovat, že Apple očekává značný zájem ze strany uživatelů. Od chystané řady iPhone 12 se očekává přepracovaný design, jehož kontury budou stejné s nejnovější generací iPadu Pro. Dalším lákadlem se stane vylepšený fotoaparát a pochopitelně i špičkový hardware v čele s extrémně výkonným čipsetem. Všechny nové iPhony pak mají nabídnout OLED displej.

Pokud jde o oznámení termínu oficiální premiéry, tak podle některých se tak stane tento týden společně s představením nových iPadů formou tiskové zprávy.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close