Novinky

Apple navýšil výrobu iPhonu 13. Každoroční evoluce nebo je v tom něco více?

Osobně mi to přijde jako včera, kdy Apple představil nejnovější iPhony 12 (recenze). Čas je zkrátka neúprosný a už za dva měsíce se s největší pravděpodobností opět dočkáme nejnovějších telefonů z dílny kalifornského výrobce. A jak to tak vypadá, Apple budoucímu iPhonu opravdu věří. Podle nejnovějších informací agentury Bloomberg totiž nechal navýšit výrobu z původně plánovaných 75 na 90 milionů kusů iPhonu 13 (případně iPhonu 12s – na konečné označení modelu si budeme muset počkat do podzimní Keynote).

iPhone 12 Pro Max recenze
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Inženýři z Cupertina samozřejmě nestřílí jen tak od pasu. 75 milionů, přibližně tolik iPhonů prodal Apple v posledním čtvrtletí loňského roku a vzhledem k slábnoucí pandemii, respektive menšímu strachu lidí, že přijdou o svá zaměstnání, se očekává až o 20 procent větší poptávka. A přestože se obecně nečeká, že by iPhone 13 byl revolučním zařízením, každoroční vylepšení fotoaparátu, zvětšení výdrže baterie, či očekávaný 120Hz displej mohou tyto předpoklady s největší pravděpodobností naplnit.

Samsung začíná vyrábět 120Hz displeje pro iPhone 13 Pro

iPhone 13 (případně iPhone 12s) by měl být i nadále k dispozici ve stejných velikostech jako současná generace, tedy od 5,4palcového displeje (v případě nejmenšího iPhonu 12 mini) do 6,7palcového modelu (iPhone 12 Pro Max). Přitom modely v přívlastkem Pro by měly nabídnout právě nejnovější 120Hz LTPO displej.

Zdroj
9To5Mac

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button