Novinky

Apple nás letos zaplaví náloží novinek. První várka zbrusu nových produktů dorazí již na jaře

Je veřejným tajemstvím, že Apple aktuálně pracuje na řadě nových produktů, které by se měly objevit v první polovině letošního roku. A nutno podotknout, že půjde o slušnou nálož, která potěší všechny fanoušky kalifornského výrobce. Kolotoč spekulací tentokrát roztáčí dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo, který do světa vypustil další várku informací.

Vychytávka pro zapomnětlivé

První novinkou se údajně stane odhalení lokalizačních štítků Apple Tag / AirTags. Trackery mají využívat širokopásmové (UWB) Bluetooth, tedy obdobnou technologii, jakou Apple implementoval do nejnovějších iPhonů. AirTags pravděpodobně ponesou podobu jakýchsi samolepek, které půjde přilepit na libovolné věci. K lokalizaci pak bude stačit mít u sebe iPhone s nainstalovanou aplikací Najít. O AirTag neslyšíme poprvé, ovšem stále je otázkou, co všechno tato vychytávka bude umět

Jarním hitem se stane iPhone 9

Dalším pánem na holení se stane dlouho očekávaný iPhone 9, který zaujme pozici nejlevnějšího iPhonu v nabídce. Kolem této novinky se objevilo už tolik úniků, že víme takřka vše o její výbavě. Design má z velké části vycházet z iPhonu 8, specifikace se ponesou v duchu iPhonu 11. Chystaný iPhone 9 se má objevit na pultech obchodů nejpozději do konce března, základní verze má startovat na ceně 399 dolarů. V našich končinách lze očekávat částku těsně olizující 10 000 korun.

Apple to s AirPower nevzdává

Přestože projekt bezdrátové nabíječky AirPower skončil fiaskem, Apple se evidentně nevzdává. Kuo sice neprozradil příliš podrobností, ovšem podle jeho zdroje se v Cupertinu usilovně pracuje na revizi, která se má objevit v průběhu letošního roku. Trh s příslušenstvím je obrovský a nebyl by to Apple, kdyby si z toho nechtěl urvat kus pro sebe. Uživatelé se nyní musí spoléhat výhradně na řešení třetích stran, což vedení společnosti jistě nijak neopěvuje.

Sluchátka pro profesionály

V průběhu letoška se mají objevit také nová sluchátka. Konkrétně má jít o profesionální kousek typu Over-Ear, tedy konstrukcí s hlavovým mostem. U tohoto produktu toho víme stejně málo jako u AirPower, ovšem jistá je jedna věc. Sluchátka budou mířit na profesionální uživatele, čemuž bude pravděpodobně odpovídat také pořádně tučná cena.

Vylepšené MacBooky a iPad s trojitým fotoaparátem

Jakmile se přehoupne polovina roku, do hry vstoupí nová generace iPadu Pro, který tradičně dostane vylepšený hardware. Nejviditelnější novinkou se údajně stane kamerový modul třemi objektivy. Zkrátka nepřijdou ani Macaři, kteří se mohou těšit na revize notebooků MacBook Pro a MacBook Air. Také zde lze očekávat inovaci na základní desce. Daleko podstatnější ovšem bude nová klávesnice s nůžkovým mechanismem, která se poprvé objevila u 16“ MacBooku Pro.

Rok 2020 bude z pohledu nových produktů pro Apple zásadní. V nabídce se objeví hned několik nových položek, které doplní revidované počítače, tablety a samozřejmě také iPhony. Rozhodně se tedy máme na co těšit a samozřejmě také šetřit.

Zdroj
theverge

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button