Novinky

Apple brzy představí další novinku. Jmenovat se bude AirTag a pomůže vám s hledáním zatoulaných věcí

Nedávno uvedená sluchátka AirPods Pro zřejmě nebudou posledním produktem, který Apple v letošním roce představí. Dalším novinkou se pravděpodobně stane lokalizační přívěsek AirTag. Tomu nahrává hned několik skutečností v čele s nově přidělenou ochrannou známkou na prodejní název.

AirTag má sloužit k lokalizaci dalších zařízení, k nimž bude připevněn. Bohužel žádný z úniků či patentový popis neprozrazuje podobu finálního produktu. Pokud ovšem budeme vycházet z toho, co lze nalézt na současném trhu, existuje několik variant. Buď může jít o malý přívěsek či štítek ve formě nálepky. Komunikaci s okolím bude zajišťovat nízkoenergetická verze Bluetooth a úzké provázání s operačními systémy iOS a macOS.

V praxi bude možné AirTag připevnit například k pouzdru od brýlí, které půjde snadno lokalizovat prostřednictvím nativní aplikace Najít, kterou naleznete v každém iPhonu, iPadu a Macu. Největším otazníkem je nakonec termín oficiálního představení. S ohledem na AirPods a jejich komorní premiéru to může být prakticky kdykoli.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button