Novinky

AirPower je definitivně mrtvá. Toto jsou nejlepší alternativy, co umí bezdrátově nabít několik zařízení

V pátek večer jsme se dočkali od Applu celkem nepříjemné zprávy. Bylo totiž oficiálně oznámeno, že bezdrátová nabíječka AirPower končí a to prakticky ani nezačala (článek zde). Apple měl zřejmě veliké problémy s vývojem a po několika měsících usoudil, že bude lepší projekt „shodit ze stolu“. Pokud jste se na AirPower těšili, tak s vámi soucítíme a zároveň vám přinášíme 5 tipů na podobné alternativy. Jedná se o bezdrátové nabíječky, které nabijí více zařízení najednou. 

Nomad Base Station

Nabíječka Nomad Base Station stojí 139 dolarů, tj. asi 3 200 Kč a za tuto cenu dostanete kvalitně zpracovaný kus hardwaru, který vám bezdrátově nabije Apple Watch, nové AirPods a iPhone. V podložce jsou vodorovně umístěné hned tři nabíjecí cívky a jedna je umístěna vertikálně, takže můžete nabíjet klidně 2 iPhony a k tomu ještě Apple Watch. 

Belkin BOOST↑UP

Zajímavé je také řešení od známého výrobce příslušenství, Belkinu. Za cenu 159 dolarů, což je asi 3 600 Kč dostanete stanici BOOSTUP, kde je zabudovaná bezdrátová nabíječka pro iPhone a Apple Watch. Stojánek je velice minimalistický a telefon nabíjí vertikálně. Lze si také vybrat ze dvou barevných variant, takže vše můžete sladit například s barvou vašeho iPhonu. 

IBIS Wireless 9W Dual Wireless Charger 

Na zařízení IBIS Dual Wireless Charger lze položit dvě zařízení podporující bezdrátové nabíjení Qi. Benefit tohoto zařízení je, že v zadní části máte několik konektorů – USB-A, USB-C a také Lightning. Cena je poté 39 dolarů, takže asi 900 Kč. 

IKEA NORDMÄRKE

Jistou alternativu k AirPower má také populární obchodní dům IKEA, v jehož nabídce naleznete nabíječku Nordmärke. Za přijatelnou cenu dostanete nabíječku, kam lze položit až tři zařízení. Největší benefit u tohoto zařízení bude zřejmě dostupnost a rychlost dodání – seženete ji totiž v jakémkoli obchodním domě IKEA. Cena je 1790 Kč. 

Lina Tech Triple Charging Pad

Lina Tech Triple Charging Pad je asi nejpraktičtější nabíječka ze všech – nabijete na ni tři zařízení bezdrátově a další dvě pomocí kabelu. Zařízení má v sobě totiž dva porty USB-A. Cena je také velice příjemná, sehnat ji lze lehce nad částkou 600 Kč.  

Výše zmíněné nabíječky jsou jen kapkou v moři internetových obchodů a jejich nabídek. Dle mého názoru, pokud chcete kvalitní a opravdu dobrou nabíječku, zvolte Nomad Base Station. Zařízení vypadá asi nejlépe ze všech a vašemu iPhonu, nebo jiným zařízením, rozhodně ostudu neudělá.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

3 Komentáře

  1. Nevýhodou tohodle vykrádání článků z 9to5mac a jejich tupého přepisování pak je, že píšete o nabíječkách, které se v ČR ani jinde v EU koupit nedají, protože jsou jenom pro americký trh…

    1. Minimálně 3 z 5 nabíječek lze bez jediného problému nalézt v nabídce tuzemských e-shopů. Á propós, můžete mi prosím poslat odkaz na článek, který jsme měli „vykrást“? Pokud přebíráme obsah ze zahraničních stránek (jako to dělá 99 % tuzemských webů), vždy zdroj korektně označujeme – to jen tak na okraj.

  2. Nomad Base Station vypadá ze vsech moznosti nejlip. Dle meho názoru nejlepší náplast za AirPower. Nabíječky od Ikea jsou sice levny ale nechutne tlusty 😆

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close