AktualityNovinky

Tak tohle se Applu nepovedlo: Souhrn největších průšvihů letošního roku

Celá historie společnosti Apple je kromě mnoha úspěchu spjata také s několika zádrhely. Letos tomu samozřejmě nebylo jinak a tak jsme se vedle takových novinek jakou je například iPad Pro (první dojmy) nebo nová řada jablečných telefonů, iPhonu 6s/Plus (recenze), dočkali také několika přešlapů. Ty nejvýraznější shrnuje fotografie, která se objevila na twitterovém účtu parodujícím Jonyho Iva, hlavního designéra Applu.

Většina produktů, které byly v letošním roce přijaty nejvlažněji přitom byly v představeny až v závěru roku. Z prvního pololetí pochází pouze Retina MacBook. U jablečné placky vyvolal nemalou kontroverzi pouze jeden UBS konektor, co by pro tablet bylo naprosto v pořádku se tak zdá být pro notebook v hodnotě desítek tisíc korun nedostatečné.

Dalším přešlapem, tentokrát jak po stránce designu, tak konstrukce je myš Magic Mouse 2. Jako by nestačilo, že ji Jony Ive nejspíš kreslil pod vlivem LSD, velmi nevhodně je zde také vyřešeno nabíjení. Při nabíjení naráží také nedávno představený stylus Apple Pencil. Ten se totiž nabíjí pouze přes Lightning konektor iPadu Air, což také není zrovna nejelegantnější řešení. Je totiž téměř nemožné v jednu chvíli tablet přenášet a zároveň nabíjet tužku.

O nejčerstvější kontroverzi se postaral tento týden představený kryt Smart Battery Case pro iPhone 6s se zabudovanou baterií. Ten totiž také vypadá, jako by byl navrhnut v pátek hodinu před koncem směny. Jak vtipně poznamenává autor videa, kryt působí, jako by spolkl malý iPad.

magic_mouse_laden

Samozřejmě, ve všech případech jde pouze o detaily. Právě detaily jsou ale to, co dělá Apple Applem, který o sobě sám tvrdí, že chce prodávat ty nejlepší produkty na světě. A tak je na nejhodnotnější značku světa přistupováno mnohem více pedantsky a kriticky ke každé drobnosti. Přece jen si jeho produkty kupujeme za mnohonásobně vyšší ceny než u konkurence.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button