Novinky

Apple má další problémy s výrobou iPhonu 14. Zradil ho dodavatel objektivů pro hlavní fotoaparát

Pomalu a jistě se blíží chvíle, kdy nám Apple ukáže další generaci svého letitého bestselleru – iPhone 14. Pokud se nestane nic nepředvídatelného, tak nejpozději v polovině září se dočkáme premiéry nové řady, která bude zahrnovat čtyři modely. Přestože Apple patří mezi společnosti s nejlépe zvládnutým dodavatelským řetězcem, v poslední době se potýká s řadou problémů. 

Před nedávnem jsme se například dozvěděli o neuspokojivých dodávkách paměťových modulů a displejů. Podle aktuálních informací se nakonec vše podařilo překonat, ovšem záhy se objevily nové zprávy oznamující další potíže. Apple údajně bojuje s dodavatelem součástek pro modul hlavního fotoaparátu.

Konkrétně jde o objektivy dodávané společností Genius, které trápí miniaturní praskliny. Tuto informaci jako první přinesl známý analytik Ming-Chi Kuo, k němuž se postupně přidaly také další zdroje. Apple se proto rozhodl tuto situaci vyřešit oslovením dalších firem, mezi kterými se podařilo nalézt adekvátního kandidáta. V horizontu následujících dnů má Genius nahradit společnost Largan, která má dostatečné výrobní kapacity a zvládne součástky vyrobit v předepsané jakosti. Na nápravě pracuje také Genius, který by měl problémy s výrobou vyřešit nejpozději do dvou měsíců. Pokud by se tak nestalo, Largan by měl být teoreticky schopen  vykrýt veškeré dodávky.

Foto: Český Mac (autor: Richard Streit)

Celkově má dodavatelský řetězec zůstat relativně stabilní, což je pro masovou produkci iPhonu 14 naprosto klíčové. To je dobrá zpráva také pro uživatele, jelikož podle dosavadních odhadů bude poptávka po nových iPhonech poměrně vysoká. Nikoho by tak nepotěšilo, kdyby se iPhone 14 a iPhone 14 Pro stal nedostatkovým zbožím, jako tomu bylo v dřívějších letech.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button