Novinky

Apple čelí problémů s dodávkami komponent pro iPhone 14. Jaký to bude mít vliv na dostupnost?

S blížící se premiérou modelové řady iPhone 14 se do éteru dostává čím dál více zákulisních informací. Poslední z nich zmiňují problémy v dodavatelském řetězci. Apple musí údajně řešit haprující dodávky paměťových čipů a z části také displejů. Začátkem měsíce prolétly internetem dokonce zprávy o tom, že Apple byl nucen snížit výrobní kapacity iPhonu 14 o deset procent. To je poměrně nečekané, jelikož dle průzkumů se očekává poměrně silná poptávka.

Stažení výrobních kapacit by tak mohlo vést k tomu, že iPhone 14 se stane nedostatkovým zbožím. Na tuto zprávu již stihl reagovat známý analytik Ming Chi-Kuo, který na svém Twitteru uvedl, že mírné korekce výroby jsou v případě Applu běžné. Kalifornský výrobce tím většinou reaguje na aktuální situaci korespondující s náladou uživatelů. Je tedy dost možné, že Apple nakonec očekává nižší zájem ze strany uživatelů.

Kuo dále potvrdil, že situace s polovodiči není optimální, nicméně na masovou produkci nových iPhonů by to nemělo mít zásadní vliv. Hlavním dodavatelem pamětí pro iPhone 14 se stane jihokorejský Samsung. V posledním čtvrtletí letošního roku se k němu připojí také společnosti Micron & SH Hynix, které aktuálně prochází certifikačním procesem.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Displeje budou pocházet od Samsungu a BOE. Obě firmy by měly Applu zajistit dostatečný přísun komponent, což je velmi dobrá zpráva. Původně se totiž měla zapojit také divize LG Display, ovšem v jejím případě se objevily problémy s výrobou, na jejichž řešení stále pracuje.

Přestože Ming Chi-Kuo mírní obavy z nedostatečných dodávek iPhonu 14, jisté riziko zde stále existuje. Současná situace na trhu s polovodiči není vůbec uspokojivá. Pokud by například došlo k výpadku z důvodu další vlny pandemie, může to zásadně narušit citlivé vazby v dodavatelském řetězci.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button