Novinky

iPhone 14 naběhl na testovací výrobu. Apple od nového modelu očekává slušné prodeje

Představení nového iPhonu je takřka za dveřmi. Od premiéry nás totiž dělí už jen dva letní měsíce. To znamená jediné. V Cupertinu už vývoj iPhonu 14 a jeho souvisejících modelů skončil a teď už se pomalu rozjíždí výroba. Jakmile nový produkt opustí ostře střežené zdi ústředí společnosti, začne se nevyhnutelně zvyšovat také frekvence nejrůznějších úniků, které mají na svědomí dodavatelské řetězce. Právě to se aktuálně děje. iPhone 14 už vstoupil do zkušební výrobní fáze s tím, že příští měsíc by měla začít skutečně masová produkce.

Foto: 9to5mac

iPhone 14 ale nevstupuje do jednoduché doby. Inflace zvyšující nutné výdaje domácností a obecné očekávání recese totiž může touhu po novém iPhonu u mnoha uživatelů krotit. Podle analytika Briana Whita se dá například očekávat, že iPhone to bude v letošní sváteční sezóně mít o něco složitější než předchozí roky. Žádný horor se ale neočekává. Obecně odhady zůstávají poměrně pozitivní. Model s pořadovým číslem 14 by měl totiž dosahovat podobných, nebo ještě o něco lepších výsledků než iPhone 13. Omračující rekordy, nad kterými akcionáři Applu v minulé dekádě chrochtali blahem, se ale nejspíše konat nebudou.

Nový MacBook Air s M2 má pomalejší SSD než předchozí generace. Rozdíl ve výkonu je brutální

Celý smartphonový trh totiž zvolňuje. iPhonům se ale stále i přes nepříznivé podmínky relativně daří. Aktuálním tahounem je Čína, kde postupně padají brutální covidové restrikce a místní obyvatelé si nedávno užili svátek zasvěcený nakupování. Právě tyto faktory pomohly iPhonu 13 dosáhnou slušných prodejů i na konci modelového cyklu. Slibný počátek života jeho nástupce údajně očekává i samotný Apple. Značka totiž svým dodavatelům podle všeho zaslala předpovědi, které lehce překonávají prodeje iPhonu 13.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button