Novinky

Apple konečně zpřístupnil na Apple Watch Series 4 funkci EKG také pro české uživatele

Sen se stal skutečností a Apple konečně zpřístupnil na Apple Watch Series 4 aplikaci EKG pro obyvatelé naší kotliny. Kromě České republiky si měření EKG mohou aktivovat také uživatelé z Chorvatska, Islandu, Polska a Slovenska. Za touto příjemnou novinkou stojí aktualizace operačního systému watchOS 5.2.1, kterou Apple začal uvolňovat v průběhu včerejšího odpoledne.

Apple Watch Series 4 aktualizujete klasickou cestou – prostřednictvím aplikace Watch na iPhonu. Jedinou podmínkou je mít hodinky nabité alespoň na 50 % a zároveň připojené k nabíječce. Nový update přináší kromě EKG také opravu chyb, a to včetně té, která mohla některým uživatelům zapříčinit zmizení cestovatelského ciferníku.

K zpřístupnění aplikace EKG na našem území došlo téměř po devíti měsících od uvedení Apple Watch Series 4. Za tímto zpožděním stály především legislativní požadavky a splnění všech kritérií ze strany evropských autorit pro kontrolu zdravotnických pomůcek.

Zatímco jsme si museli u nás na EKG počkat, v zahraničí se mezitím stihlo objevit několik příběhů, v nichž Apple Watch Series 4 dokázaly svým majitelům zachránit život (článek zde).

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close