Novinky

Apple Watch zachránily další lidský život, když svého majitele včas upozornily na srdeční problémy

Chytré hodinky Apple Watch ušly od své první generace obrovský kus cesty. Zatímco první verze fungovala spíše jako prodloužená ruka smartphonu, postupem času se jejich role měnila. Apple se rozhodl vtisknout svým hodinkám tvář sportovního kouče a pomocníka pro sledování našeho zdraví. Důkazem jsou Apple Watch Series 4, do nichž se nastěhoval systém pro měření EKG.

Ačkoli řada odborníků kouká na Apple Watch někdy až s přílišným despektem, ve světě se množí případy lidí, kterým chytré hodinky od Applu zachránily život. Jedním z nich je také uživatel, který se podělil o svou historku na diskuzní síti Reddit.

Uživatel vystupující pod přezdívkou ClockworkWXVII popsal, že během relaxování u televize ho jeho hodinky upozornili na nepravidelnou a zároveň vysokou tepovou frekvenci. Na nic nečekal a začal okamžitě volat záchrannou službu, která po příjezdu na místo našla muže upadajícího do šoku. Následoval rychlý transport do nemocnice, kde následovalo podrobné vyšetření.

Lékaři nakonec diagnostikovali supraventrikulární tachykardii, která se kromě jiného vyznačuje zrychlenou tepovou frekvencí. Těžko říct, jak by zmíněný uživatel Apple Watch dopadl, kdyby neobdržel upozornění, že s jeho srdcem není něco v pořádku.

Jak již bylo řečeno, nejde o první případ, kdy Apple Watch zachránili svému majiteli život. S tím, jak si Apple Watch pořizuje stále více lidí, množí se také příběhy těch, kteří jen o vlásek unikli neštěstí. V mnoha ohledech jde o jasnou ukázku toho, jak spotřební elektronika dospívá. Zatímco před pár lety jsme na chytré hodinky pohlíželi jako na zbytečný doplněk, dnes umí doslova zachraňovat životy. Je naprosto evidentní, že tím to rozhodně neskončí. S postupným vývojem technologií lze očekávat implementaci dalších senzorů, které budou monitorovat zdravotní funkce a dokážou nás upozornit na širší spektrum rizik, než je tomu doposud.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close