Novinky

Apple již brzy představí novou Apple TV, dostane herní ovladač a stejný procesor jako iPhone 12

PlayStation a Xbox dostanou dalšího rivala

Je to teprve nedávno, co Apple představil nové produkty v čele s Apple Watch Series 6, ovšem ty hlavní esa pro letošní rok si stále schovává v rukávu. V průběhu října se očekává premiéra nových iPhonů 12, které doprovodí ještě další novinky. Jednou z nich se evidentně stane nová Apple TV, o které se spekuluje již nějakou dobu.

Zdroj: Apple

Na rozdíl od aktuálního modelu má nová Apple TV přijít s odlišným konceptem, který ji posune do segmentu herních konzolí. Herní průmysl je odvětvím, kde leží obrovská spousta peněz, takže je pouze otázkou času, kdy se o svůj podíl přihlásí také Apple.

Dostane stejný procesor jako nový iPad Air a iPhone 12

Nová Apple TV má údajně dorazit ve dvou variantách, které od sebe bude odlišovat použitý čipset. Levnější verze dostane do vínku procesor A12, nicméně mnohem zajímavě zní varianta, kterou bude pohánět čipset A14X. Jeden z posledních úniků naznačuje, že Apple TV dorazí také s přepracovaným ovladačem. Zatím však není jisté, zda půjde o klasické ovládání, tak jak jsme na něj zvyklí, nebo jestli se dočkáme herního ovladače z dílny kalifornské společnosti.

Zdroj: Apple

Na Twitteru se také objevila informace, podle níž Apple spolupracuje s vybranými vývojáři, kteří mají dodat prémiové herní tituly, které naplno vytěží potenciál hardwaru. Samozřejmě nelze očekávat, že nová Apple TV bude plnohodnotným soupeřem pro PlayStation 5 či Xbox Series X, které spoléhají na mnohem vyšší výpočetní výkon. Na druhou stranu to také neznamená, že hry pro chystanou Apple TV by musely vypadat zásadně hůř. ARM procesory od Applu se totiž ukazují jako velmi výkonné řešení. Pokud se tedy v Apple Arcade objeví zajímavé tituly, Apple tím může získat další zdroj příjmu do firemní pokladny.

Připravovaná Apple TV nese kódové označení T1125 a dle dříve publikovaných spekulací má nabídnout až 128GB interní úložiště. Pokud jde o termín odhalení, tak zde bližší podrobnosti stále chybí. Nejpravděpodobněji se však jeví další keynote, která má přinést nový iPhone 12 & iPhone 12 Pro.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button