Novinky

Apple ještě letos údajně představí bezdrátová sluchátka AirPods 3 s aktivním potlačením hluku

Jestli vás aktuální revize AirPods příliš nenadchla (článek zde), dost možná vám spravíme chuť dnešní zprávou. Podle webu DigiTimes hodlá společnost Apple uvést třetí generaci bezdrátových sluchátek ještě v tomto roce. To je sice v přímém rozporu s předchozími úniky, nicméně zprávy od DigiTimes se v minulosti již několikrát ukázaly jako kvalitní zdroj zákulisních informací.

Chystané AirPods 3 se mají dostat na pulty obchodů v posledním čtvrtletí letošního roku. To by mohlo znamenat premiéru v rámci zářijové keynote společně s novými iPhony (článek zde). Jednou z hlavních novinek třetí generace AirPods se údajně stane funkce pro aktivní potlačení okolního hluku (Noise Canceling.

Nový design a zvýšená odolnost vůči vodě

Apple chce tímto krokem utéct konkurenci, která v dané kategorii nabízí funkci Noise Cancelling pouze výjimečně. Přestože technologie potlačení okolnío hluku není žádnou novinkou, pro Apple to bude do jisté míry zajímavá výzva. Noise Canceling sluchátka totiž spotřebovávají podstatně více energie. Bude tedy zajímavé sledovat, zda AirPods 3 dorazí se stejným konstrukčním řešením. Konstrukce aktuální generace totiž nabízí značně limitovaný prostor pro akumulátor, který jen tak tak dostačuje současným potřebám. Podle některých zdrojů se můžeme těšit na zbrusu nový design, který pojme větší baterku a nabídne zvýšenou odolnost vůči vodě.

V zákulisí se dále nesou zprávy, že výrobu AirPods 3 dostane na starosti tchajwanská společnost Inventec. Tato spekulace staví na tom, že právě tato firma má jako jedna z mála dostatek zkušeností, aby splnila přísná kritéria Applu. 

Zdroj
macrumors
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close