Novinky

Procesory v nových iPhonech budou zase nejvýkonnější. Apple si nenechá ukrást prvenství

Majitelé posledních generací iPhonu si na nedostatek výkonu rozhodně nemůžou stěžovat. Procesory vyráběné jablečnému smartphonu na míru opravdu není jednoduché dostat na hranici svých možností. Je tak více než zřejmé, že doslova bestiální silou bude disponovat i připravovaný iPhone 11. Podle informací webu Macworld bude opět výhradním dodavatelem čipu A13 společnost TSMC, která se stará i o dodávky pro aktuální generaci. 

Avizovaná 5nm technologie ale do podzimu ještě nejspíše připravena nebude a čip A13 bude tím pádem opět disponovat 7nm technonologií. Jistě se však v souladu se všemi zvyklostmi dočkáme navýšení výkonu. Dopomoci by k tomu měla nová technologie s názvem extreme ultraviolet lithography (EUV). Čip by měl být také o něco vetší. Díky tomu bude mít nový procesor stejné množství tranzistorů jako čip v iPadu Pro. 

Šest motorů z Jumbo Jetu a rozpětí 117 metrů. Včera poprvé vzlétlo největší letadlo světa

Tranzistory však nejspíše budou na rozdíl od procesoru A12X využity jiným způsobem. Místo toho, aby inženýři v Applu čtyři jádra vyčlenily pro vysoký výkon, tak jako u iPadu Pro, budou v iPhonu pro vyšší početní zátěž určena dvě nebo možná tři jádra, zatímco zbytek bude pracovat úsporněji. Celkově tak jde říci, že příští generace si s přehledem udrží pověst nejvýkonnějších procesorů na trhu. Křemíková srdce v chystaných iPhonech budou tím pádem vylepšena jen tak, aby si toto prvenství pojistila pro další rok. 

Zdroj
9to5mac
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close