Novinky

Apple hodlá prodávat brýle pro rozšířenou realitu jako příslušenství k iPhonu

Zatímco většina technologického světa se aktuálně ubírá směrem skládacích smartphonů, Apple to nechává absolutně chladným. Kalifornská společnost se totiž vzhlíží v docela jiné technologii, která dle slov Tima Cooka ukrývá obrovský potenciál. Řeč je o rozšířené realitě, která se do jisté míry objevuje formou nejrůznějších aplikací na zařízeních s iOS.

Bohužel displej iPhonu či iPadu nedokáže poskytnout tak silný zážitek, jako by tomu bylo například u brýlí. A právě těch se máme od Applu dočkat již příští rok. S touto informací opět vyrukoval známý analytik Ming-Chi Kuo, který patří mezi nejdůvěryhodnější zdroje pro zákulisní dění Applu.

Podle Kua hodlá Apple představit brýle pro rozšířenou realitu již příští rok. Údajně půjde o doplňkové příslušenství k iPhonu. Obě zařízení budou mezi sebou komunikovat bezdrátově, přičemž iPhone zde bude fungovat jako jednotka, skrze ní se brýle připojí k internetu či využijí GPS, NFC a další integrované moduly smartphonu.

Vyrobit brýle jako příslušenství dává smysl

Navrhnout brýle jako příslušenství k iPhonu se jeví z mnoha úhlů pohledu jako velmi chytrý tah. Applu to dovolí vytvořit relativně subtilní design, jelikož do konstrukce nebude nutné integrovat tolik součástek.

Společnost Apple zkoumá možnosti rozšířené reality (AR) více než 10 let, což mimo jiné dokazují i data podání mnoha patentových přihlášek. Kalifornský gigant aktuálně zaměstnává stovky specialistů na rozšířenou i virtuální realitu a zkoumá nejrůznější způsoby jejich integrace do komerčních produktů.

Nadšení z rozšířené reality neskrývá ani samotný CEO Applu, Tim Cook, který v mnoha rozhovorech přiznal, že tento segment považuje za další důležitou kapitolu světa informačních technologií.

Zdroj
MR
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close