Novinky

Samsung Galaxy Fold už má konkurenci. Huawei představil vlastní skládací smartphone

Představení prvního skládacího smartphone z dílny Samsungu spustilo minulý týden značný povyk. Kromě přelomové konstrukce, která v sobě ukrývá ohebný displej, totiž Samsung Galaxy Fold posunul hranice také v oblasti cenotvorby. Smartphone, kterému už nikdo neodepře prvenství v oblasti využití skládací konstrukce, totiž startuje na ceně 1 980 dolarů, z čehož můžeme vyvodit, že na pultech českých obchodů jeho cena překoná 50 tisíc korun. Punc exkluzivity si ovšem Samsung Galaxy Fold příliš dlouho neužije. Čínský kolos Huawei totiž už stihl představit vlastní skládací smartphone.

V první řadě telefon s názvem Mate X překvapí svou cenou, která je ještě sebevědomější než v případě Samsungu. K dispozici totiž bude za 2600 dolarů, což v přepočtu na českou měnu představuje asi 58 tisíc korun. Čínská značka novinku představila na veletrhu MWC v Barceloně. Huawei Mate X se může pochlubit přítomností modemu s podporou sítí 5G, 8GB operační paměti v 6,6palcovým HD AMOLED obrazovkou. Na rozdíl od Samsungu, který má vnější a vnitřní displej, zvolili Číňané odlišný přístup. Jejich nová chlouba má pouze jednu obrazovku. Tu je ale možné rozložit a získat tak 8palcovou obrazovku s rozlišením 2 480 × 2 200 pixelů. V zavřeném stavu má tedy Huawei Mate X displej na obou stranách.

Samsung představil futuristický Galaxy Fold. Vypadá jako Nokia 9300 a dá se rozložit

Srdcem přístroje bude procesor Kirin 980 a o data se postará 512Gb úložiště, které bude možné rozšířit paměťovou kartou. Jak bývá u čínským modelů zvykem, nechybí ani dva sloty na SIM kartu. Výdrž telefonu by mohla být slušná díky baterii s kapacitou 4 500 mAh. Do prodeje se Huawei Mate X dostane v polovině letošního roku. 

Zdroj
CultofMac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button