Novinky

Apple získal důležitý patent na technologii pro brýle s rozšířenou realitou

V současné době již nikdo nepochybuje, že Apple za zdmi svého sídla vyvíjí nový typ hardwaru pro rozšířenou realitu. Samotný Tim Cook již několikrát naznačil ambice firmy směřující k představení brýlí, které zvládnou namixovat do skutečné reality virtuální prvky. Zároveň však pokaždé dodal, že samotná technologie zatím neexistuje, respektive alespoň na takové úrovni, která by umožnila uvedení produktu splňujícího přísná kritéria Applu.

Z těchto vyjádření lze snadno vyvodit, že inženýři mají plné ruce práce s vývojem zbrusu nových technologií, jenž se v budoucnu stanou nedílnou součástí nového produktu. Jedním z hlavních cílů je vytvořit takové zařízení, jehož používání bude pro uživatele pohodlné. Možný způsob řešení odhaluje jedna z patentových přihlášek, v níž Apple popisuje upravenou formu katadioptrického systému, který využívá zakřivených zrcátek a čoček pro kombinování refrakce a reflexe do jednoho celku. V praxi to bude znamenat, že použitá optika brýlí bude daleko menší, než na jakou jsme zvyklí například u souprav pro rozšířenou realitu HTC Vive či Oculus Rift.

Další nespornou výhodou je fakt, že brýle budou dostatečně pohodlné, aby je uživatelé mohli používat do delší časový úsek. Katadioptrické systémy přitom nejsou novým vynálezem Applu, lze na ně narazit například u teleskopů, mikroskopů a teleobjektivů. Pro úplnost je ovšem vhodné dodat, že stejně jako u ostatních patentových přihlášek je těžké odhadnout, zda právě tudy povedou kroky při vývoji finálního produktu. Apple totiž schraňuje tisíce patentů, které se mnohdy nedostanou ani do fáze prototypu.

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close