Novinky

Apple Glasses se blíží. Podle známého analytika proběhne premiéra už příští rok

Představení brýlí pro smíšenou realitu je možná blíž než by se mohlo zdát. Rok 2021 se totiž chýlí ke konci a v Applu podle všeho vývoj pokračuje podle plánů. Alespoň to vyplývá z informací, které ve svém pravidelném newsletteru odeslal analytik Bloombergu Mark Gurman, který se chystanými brýlemi s logem Applu věnuje dlouhodobě. Podle jeho informací je premiéra přelomového zařízení nachystána na příští rok. Gurman ale jedním dechem dodává, že minimálně zpočátku nepůjde o masovou záležitost. Především kvůli cenovce. Počítá se totiž s cenou okolo 3 tisíc dolarů. Pokud budeme poctěni oficiálním uvedením této novinky i v Česku, rozhodně bychom měli počítat s částkou, která bude atakovat 100 tisíc korun.

Zdroj: idropnews

Gurman ve svém newsletteru polemizuje nad tím, jestli budou brýle určené pro hraní her, nebo je Apple zacílí na spíše na rozšířenou realitu, čímž by začal formovat potenciálního nástupce iPhonu. I přes popularitu a vyspělost operačního systému macOS totiž nejde o platformu, která by byla mezi hráči oblíbená. Tyto předsudky však mohou pomalu začít měnit nové procesory M1 Pro a M1 Max. Apple se navíc snaží prosadit s svou službou Arcade. Jeho hry uzpůsobené především mobilnímu hraní však velkým herním společnostem jako je Sony, Microsoft nebo Nintendo zatím konkurovat nemohou.

Apple si konečně nechal říct. Pitva nového MacBooku Pro odhalila zásadní změny ve vnitřním uspořádání

Gurman dále uvádí, že brýle, které by se mohly jmenovat Apple Glasses, budou fakticky propojovat virtuální a rozšířenou realitu. Pro toto spojení se vžívá označení smíšená realita. Jak přesně nám Apple novinku podá, ale ještě minimálně několik měsíců zůstane tajemstvím. Už dříve jsme psali, že brýle od Applu doprovázejí porodní bolesti. Potíže činí především obrazovka s extrémní hustotou až 3000 DPI. Podle všeho si však Apple na premiéru v roce 2022 stále věří.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button