Novinky

Apple chystá extrémně výkonný čipset M1X pro 16“ MacBook Pro. Jaké nabídne parametry?

Nové Macy s čipsetem Apple M1 vzbudily obrovské pozdvižení napříč celým technologickým segmentem. Apple tím zároveň ukázal, že je skvěle připravený na budoucnost, v níž budou jeho počítače pohánět vlastní čipy. Ostatně o tom jsme na vlastní kůži přesvědčili při testování Macu mini, jehož recenzi najdete na našem webu.

Zdroj: CeskyMac.cz(Autor fotografie: Matyáš Himmer)

Ačkoli nový MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini lámou jeden rekord za druhým, je stále dobré mít na paměti, že jde o ty nejdostupnější stroje pro masy. Nabízí se tedy otázka, jak bude vypadat nová generace Maců zaměřených na profesionální část publika. Částečná odpověď nedávno přišla z úst leakera LeakApplePro, který na svém Twitteru zveřejnil indicii o chystaném čipsetu Apple M1X.

Klíčovým prvkem chytaného čipu bude dvanáctijádrový procesor. Ten se bude skládat z osmi výkonných a čtyř úsporných jader. S jistotou lze také očekávat navýšení maximální kapacity operační paměti, která aktuálně činí „pouze“ 16 GB. Apple M1X se má údajně objevit v 16“ MacBooku Pro a dost možná se jej dočká i 13“ varianta a také chystaný iMac.

 

LeakApplePro dále dodal, že výpočetní výkon čipsetu M1X má být naprosto brutální. Zároveň poukázal na skutečnost, že komerční označení čipu se bude nejspíše lišit. Pokud jde o termín uvedení, tak prozatímní informace hovoří o druhé polovině příštího roku, což by mohlo korespondovat s tradiční vývojářskou konferencí WWDC.

Zdroj
hexus

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button