Novinky

MacBook Air s Apple M1 čipsetem porazil v testech výkonu 16-palcový MacBook Pro s Intel Core i9

Tak tohle je paráda

O novém čipsetu M1 jsme se už zmiňovali mnohokrát. Již nyní je jisté, že Apple M1 nabídne obrovský výpočetní výkon, který by měl stačit většině uživatelů. Sám Apple řekl, že procesor M1 je výkonnější než většina Intel a AMD procesorů. Jak na tom ale procesor bude v porovnání se staršími MacBooky?

První náznaky odhalily první benchmarkové testy, porovnávající výkon 16-palcového MacBooku Pro s novým MacBookem Air. A výsledky jsou opravdu zajímavé. MacBook Air dosáhl na skóre 1 687 v jedno-jádrovém testu a 7 433 bodů ve více-jádrovém testu. Když tyto výsledky porovnáme s již zmíněným MacBookem Pro, tak zjistíme krásný výsledek. MacBook Air porazil MacBook Pro v obou kategoriích. V jedno-jádrové kategorii o celých 591 bodů a ve více-jádrové pak o 563 bodů.

Zdroj: Apple

Tyto testy také odhalily, že M1 má základní frekvenci 3.2GHz. U MacBooku Pro nabídne Intel Core i9 základní frekvenci 2.3GHz s Turbo Boost až 4.8GHz. Na těchto výsledcích lze vidět opravdu velkou sílu nového procesoru M1. Výkon nového MacBooku Air se dá dokonce srovnávat s nejlevnějším modelem iMacu Pro. Poté když se podíváme na cenový rozdíl, tak teprve poznáme, jak obrovský skok Apple se svým čipsetem udělal.

Všechny nově představené počítače budou obsahovat stejný M1 procesor, nicméně u Macu mini a MacBooku Pro se bude o chlazení starat klasický větráček. Z toho se dá usuzovat, že Mac mini a MacBook Pro nejspíše nabídne ještě o něco vyšší výkon než MacBook Air s pasivních chladičem.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button