Novinky

Apple chystá další překvapení. Za dva týdny vyznamená nejlepší aplikace a hry za rok 2019

Apple si pravděpodobně řekl, že nás do konce roku nenechá jen tak vydechnout. Po relativně vlažném uvedení bezdrátových sluchátek AirPods Pro a 16“ MacBooku Pro nás do konce roku čeká ještě jedno překvapení. Společnost Apple uspořádá 2. prosince speciální akci, která bude věnována nejoblíbenějším hrám a aplikacím za rok 2019.

Tato akce je do jisté míry překvapením, jelikož Apple v minulosti sice rozdával ocenění za aplikace roku, ovšem nikdy tak neučinil formou podobně medializované události. Přestože se Apple stává opět nečitelným hráčem, nepředpokládá se, že na akci proběhne odhalení nového hardwaru. Na druhou stranu možné je opravdu všechno, a proto tuto možnost nelze zcela vyloučit.

Ačkoli ještě není vůbec jisté nic o průběhu této akce, není těžké se dovtípit základních kontur. S nejvyšší pravděpodobností půjde o vyhlášení nejúspěšnějších aplikací pro platformy iOS a macOS za rok 2019. S ohledem na letošní spuštění služeb Apple Arcade a Apple TV+ jistě přijde řeč i na toto téma.

V jistém ohledu je též zajímavé pozorovat, jak se Apple snaží odlišovat od své konkurence. Zatímco ostatní výrobci se stále soustředí především na samotný hardware, Apple si uvědomuje, že atraktivní obsah je mnohdy daleko důležitější než samotné zařízení. Zjednodušeně řečeno, k čemu by vám byl nadupaný počítač či smartphone bez kvalitních aplikací.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button