Novinky

Apple Card: konkurence pro Revolut, nebo jen další „kreditka“ k zadlužení?

Apple včera na své konferenci představil spoustu nových služeb a možná se zdá, že budoucnost nebude mít Apple v hardwaru, jako jsou iPhony, iPady, Macy a podobně, ale spíše ve službách. Pokud budete Applu platit nějaký měsíční poplatek za Apple Music, Apple TV+, iCloud a podobně, tak se dostanete ročně na celkem zajímavou částku, která pro Apple může být atraktivnější, než když si jednou za tři roky koupíte nový iPhone. Co je ale vůbec nově představená Apple Card?

Apple Card je nová služba, která vznikla díky spolupráci Applu a tradiční americké banky Goldman Sachs. Jedná se prakticky o klasickou kreditní kartu. Úvěr tak poskytuje již zmíněný Golden Sachs a Apple k tomu udělal jen hezkou aplikaci a dal tomu všemu vlastní značku. Jak jistě víte, používání kreditních karet není pro klienta zrovna výhodné, protože v principu utrácí peníze, které nejsou jeho. To samozřejmě vede k poplatkům, o kterých nám ale Apple včera bohužel neřekl ani slovo. Dozvěděli jsme se, že služba bude zdarma, tj. bez poplatků za vedení účtu či transakce. To nejdůležitější, co majitele kreditních karet zajímá, jsme se bohužel nedozvěděli.

 

Co je ale důležité, nejedná se o konkurenci k Revolutu, nebo například Curve. Je to opravdu jen moc hezky zabalená kreditní karta.

Virtuální a titanová karta

Virtuální kartu Apple Card si budou moci občané USA vygenerovat přímo v aplikaci Wallet. Apple ale také nabízí velice hezkou, titanovou kartu, což je něco, co můžeme znát od Revolutu. Ten má také kovovou kartu s názvem Revolut Metal. To mi také připomíná, že vzhled karty Apple Card a karty od Revolutu je možná až moc podobný.

Pokud jste byli někdy v USA, tak jistě víte, že zde jsou bezkontaktní terminály v daleko menší míře, než je to muu nás, nebo obecně v Evropě. A právě pro tyto případy vznikla fyzická, titanová karta. Pokud se tedy stane, že chcete se svojí Apple Card zaplatit prostřednictvím Apple Pay a obchodník nemá bezkontaktní terminál, použijete jednoduše fyzickou kartu. To je opět specifické spíše pro americký trh, v Evropě jsme v tomto směru přeci jen o něco dál.

Přijde služba někdy do České republiky? 

Upřímně o tom dost pochybuji a to už z toho důvodu, že v Evropě, potažmo České republice nejsou kreditní karty tak populární, jako v USA. Pokud by se Apple z nějakého důvodu rozhodl, že chce expandovat se službou do ČR, tak by se musel dohodnout s nějakou lokální bankovní institucí a s ní právě Apple Card spojit. To je ale velmi nepravděpodobné. 

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

4 Komentáře

  1. Vzhľad kariet až moc podobný? To hádam nie. To by sa dalo napísať o všetkých platobných kartách na svete, minimálne čo sa rozmeru a loga týka.

    1. No nejvíc si jsou podobné třeba stokoruny , skoro je od sebe nerozeznám a pletou se mi moje s manželčinými

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close