Novinky

Apple si pro vývoj Apple Car pronajal opuštěnou továrnu Pepsi

Podle zprávy magazínu Sillion Valley Business Journal si Apple v poslední době v kalifornském Sunnyvale, které je mimochodem zhruba 10 minut jízdy od hlavního ústředí jablečné společností, pronajal výrobní zařízení, které v minulosti sloužilo jako lahvárna nápojového gigantu Pepsi. Pronájem prostoru o rozloze téměř 9 tisíc metrů čtverečních prakticky ihned vyvolal spekulace, které tvrdí, že Apple si tento objekt pronajal aby zde pokračovat ve vývoji v poslední době stále více diskutovanějšího Apple Car.

Apple-Car-635x353

 

Apple si tyto prostory údajně pronajal už v listopadu, zpráva však na světlo světa vyšla až nyní. Apple si k podobně tajemným účelům pronajal  poslední době také několik dalších objektů. Například bývalý sklad společnosti FedEx nebo několik výzkumných laboratoří. Nejhodnotnější společnost světa se totiž snaží vývoj svého snad nejpřísněji hlídaného projektu, o kterém nemáme prakticky jedinou oficiální informaci, držet mimo své hlavní ústředí. Zde by totiž bylo tajemství tohoto automobilu budoucnosti v ohrožení.

I tak se ale sem tam nějaký střípek, který zapadá do stále jasnější skládačky objeví. Nedávno třeba lidé v okolí jiného objektu, kde vývoj Apple Car probíhá, stěžovali sousedící obyvatelé na tajemný motorový hluk, které z těchto prostor vychází.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button