Novinky

Respektovaný analytik prozradil cenu a datum uvedení Apple Car

V současné době jsou nejdražším produktem jablečného kolosu jeho Apple Watch, které ve své nejluxusnější verzi vyjdou na více než půl milionu korun. V roce 2021 by však mohlo být všechno jinak. Oblíbený analytik Gene Munster totiž předpokládá, že právě v tomto roce uvede Apple na trh svůj první automobil. Jeho cena by poté měla činit 75 tisíc dolarů. V přepočtu tedy zhruba 1,8 milionu korun. To se samozřejmě může zdát jako velmi vysoká částka. Pokud ji však srovnáme s konkurencí, vyjde nám, že Apple Car příliš z řady vybočovat nebude.

Apple-Car-635x353

Například Tesla Model S, kterou můžeme považovat za potenciálně nejvážnějšího konkurenta vyjde na zcela totožné peníze. Vzhledem k tomu, že vůz s nakousnutým  jablkem ve znaku budeme zcela jistě považovat za prémiové vozítko, je zde na místě také srovnání s konkurencí z Německa. Takzvaná velká trojka, tedy BMW, Audi a Mercedes-Benz  rovněž produkuje vozy ve stejné cenové hladině.

Objednávky na své auto ale podle Munstera začne Apple přijímat již na pomezí let 2019 až 2020 k prvním zákazníkům by se však první vozy měly dostat právě až v roce 2021.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button