Novinky

CEO Fiatu se zblázil: Chce vyrábět automobil pro Apple

Dnes již nikdo nepochybuje o tom, že Apple spřádá plány na vlastní automobil, jehož myšlenka se poprvé zrodila v hlavě zesnulého Steva Jobse. S železnou pravidelností se objevují nepříliš konkrétní zprávy, které po malých krůčkách odhalují pozadí projektu Titan. Vývoj automobilu může být pro výrobce elektroniky velkým soustem, zvlášť pokud chce začít doslova na zelené louce. Tuto domněnku nyní podpořil CEO Fiatu Sergio Marchionne. Během rozhovoru na ženevském autosalonu se nechal slyšet, že pokud v Applu mají choutky vyrábět automobil, měli by radši zvolnit a uvědomit si, že jde o naprosto odlišný segment vyžadující zkušenosti. Nezapomněl též dodat, že Fiat by mohl být ideálním partnerem. Ačkoliv se nadnárodní koncern může chlubit bohatou historií i cennými zkušenostmi, upřímně si nedokážu představit Apple Car, jehož výrobu by zajišťoval Fiat. Nepříliš lichotivá pověst italský vozů a povýšené chování hlavního představitele na kalifornského výrobce jistě pozitivním dojmem nezapůsobí.

fiat-780x433Apple v minulosti údajně jednal s automobilkou BMW o využití platformy modelu i3, nicméně podle nejnovějších informací z dohody sešlo. Podrobnosti pochopitelně neznáme, ale je velice pravděpodobné, že BMW mohlo vycítit nebezpečnou konkurenci a odmítlo poskytnout své technologie. Ať už patříte mezi příznivce či odpůrce vozů poháněných elektřinou, vše nasvědčuje tomu, že automobilky v nich vidí budoucnost.

Na tajném projektu s interním označením Titan pracuje přes 1000 zaměstnanců, což mimo jiné dokazuje jeho důležitost. Pokud jsou dříve uniklé zvěsti pravdivé, první automobil s nakousnutým jablkem ve znaku se objeví v roce 2020.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button