AktualityNovinky

Nejnovější video pořízené dronem ukazuje ohromnou rozlohu Apple Campus 2

V souvislosti se stavbou nového ústředí společnosti Apple jste vás naposledy informovali o sále pro tisíc lidí, který vzniká v podzemí právě budovaného komplexu. Po několika týdnech se však na internetu objevilo nové video, které ukazuje, jak výstavba této impozantní budovy za 5 miliard dolarů (125 miliard korun) pokračuje. Kromě pokroku na stavbě komplexu pro 13 tisíc zaměstnanců Applu, můžeme už také vidět, jak se v sousedství kampusu začíná budovat okolní infrastruktura, jako například parkoviště.

Na budově je kromě její rozlohy, která bude činit 260 tisíc metrů čtvrteční, ohromující také fakt, že bude energeticky zcela soběstačná a to zejména díky solárním panelům, které budou pokrývat celou plochu střechy. Další zajímavostí jsou také obří skleněné plochy, které budou tvořit obvodový plášť budovy. Podle Tima Cooka totiž větší kusy ohnutého skla nikde jinde na světě nenajdete.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button