Novinky

Apple brýle pro virtuální realitu provází další problémy. Apple musel odsunou zahájení výroby a přistoupit na kompromisy

Apple včera oznámil termín, kdy se uskuteční vývojářská konference WWDC 2023. Součástí pozvánky je také oficiální ilustrace v níž řada fanoušků i odborné veřejnosti vidí náznaky optických členů, které by mohly odkazovat na dlouho očekávaný headset pro virtuální realitu. Ostatně na toto téma se v poslední době objevuje čím dál více úniků. Prakticky jde o veřejné tajemství, které si Apple sice dobře střeží, ale díky rozvětvenému dodavatelskému řetězci již spolehlivě víme, že Apple na náhlavní soupravě skutečně pracuje.

Vývoj headsetu údajně provází řada komplikací, ke kterým se nově přidalo odložení sériové výroby. S tímto tvrzením opět přichází dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo. Díky zpoždění produkce má být letos vyrobeno a dodáno pouze 200 až 300 tisíc kusů, což je mnohem menší množství, než s čímž počítaly původní odhady.

Kuo dále tvrdí, že Apple není ani příliš optimistický z pohledu kupní síly. Hlavním důvodem bude koncová cena, která se má pohybovat kolem 3 000 dolarů – přibližně 65 000 Kč bez daně. Nepříliš pozitivně zní také další část zprávy, podle níž byl Apple donucen přistoupit k řadě kompromisů, aby mohl vůbec nastavit výrobní proces. Konkrétně jde o ústupky v některých specifikacích a hmotnosti, která bude vyšší, než u předprodukční verze.

zdroj: Andrea Copellino / Behance

První generace VR brýlí nebude žádná masovka

Zpoždění náběhu výroby může mimo jiné znamenat, že dojde k odsunutí termínu oficiálního představení. Na druhou stranu existuje možnost, že Apple svůj VR headset přeci jen oznámí na červnové konferenci WWDC 2023 a do prodeje jej uvede s několikaměsíční mezerou.

Zařízení se má jmenovat Apple Reality Pro a má jít zároveň o vyvrcholení mnohaletého výzkumu, kterému Apple věnoval obrovskou pozornost. Na rozdíl od iPhonu, Macu či Apple Watch ale nemá jít o produkt zaměřený na širokou veřejnost. První generace VR brýlí (na rozšířenou realitu si budeme muset nějaký čas ještě počkat) bude cílit primárně na vývojáře a firemní klientelu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button