Novinky

Apple zkoumá možnosti, jak do MacBook proměnit v bezdrátovou nabíječku pro iPhone a Apple Watch

Bezdrátové nabíjení. Před příchodem iPhonu 8, který mimochodem vůbec poprvé umožnil zařízení s logem nakousnutého jablka bezdrátově nabíjet, obrovské téma. Zatímco totiž ostatní výrobci představovali již několik let produkty s možností bezdrátového nabíjení jak na běžícím páse, v Cupertinu stále čekali. Respektive vyvíjeli. Apple se snažil vylepšit standard bezdrátového nabíjení Qi co mu síly stačily, ale marně. Důkazem budiž ukončení vývoje AirPower, která měla umožňovat bezdrátové nabíjení bez ohledu na to, kam iPhone, Apple Watch nebo AirPods položíme.

 

A tak již několik let tak setrváváme u běžného bezdrátového nabíjení, které nabízí ostatní výrobci. Pověstného „Think different“ jsme se v této oblasti zkrátka zatím nedočkali. Menší rozčeření v jinak stojatých vodách by snad mohlo způsobit loňské představení bezdrátové nabíječky MagSafe, které funguje na principu magnetu a uživateli tak umožňuje ještě snadnější proces samotného nabíjení.

Recenze nabíječky Apple MagSafe: legenda v novém kabátě se vrátila na scénu

Jak ale ukazují nejnovější informace, inženýři v Cupertinu plánují další novinky. Nejnovější patent totiž ukazuje obousměrné bezdrátové nabíjení pomocí MacBooku. Podle této patentové přihlášky by MacBook umožňoval nabíjet iPhone, Apple Watch nebo třeba i iPad pomocí cívek umístěných v nejrůznějších částech přenosného počítače. A samozřejmě, i samotný MacBook by bylo možné nabíjet bezdrátově.

 

Přiložené nákresy pak ukazují několik variant rozmístění cívek (místa pod klávesnicí nebo například samotné víko MacBooku). Apple si nechal patentovat hned 40 různých variant umístění jednotlivých cívek. Až čas ale ukáže, kolik z nich opravdu využije. Respektive, jestli vůbec nějaké z nich uvidíme ve finálním produktu. Jako jeden z možných směrů dalšího počínání kalifornské společnosti je to nicméně zajímává informace. Líbilo by se vám využívat MacBook nebo třeba i iPhone k bezdrátovému nabíjení Apple Watch, AirPods nebo v tom nevidíte větší smysl?

Zdroj
PA

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button