Novinky

Aplikací v Appstoru poprvé ubylo. Apple si je začal více hlídat

Celkový počet aplikací v Appstoru se v loňském roce vůbec poprvé zmenšil. Zatímco na konci roku 2016 měli uživatelé k dispozici celkem 2,2 milionů aplikací, o rok později byla tato suma o 100 tisíc nižší. Vyplývá to z dat agentury Appfigures, která zveřejnil web TechCrunch.  Na vině je přísnější politika ze strany Applu, který začal aplikace na své platformě důsledněji hlídat. Tento krok společnost oznámila už v září 2016, kdy se rozhodla, že z obchodu smaže staré a nestahované aplikace, které už léta nebyly aktualizovány na novou verzi operačního systému iOS. V konečném důsledku tak Apple ze svého obchodu odstranil jenom aplikace, které zde byly vystaveny zcela zbytečně.  

Vedle toho vystavil Apple stopku také aplikacím slibujícím ochranu před viry, stejně jako těm, které jen kopírovaly jiný software. Spolu s příchodem operačního systému iOS 11 také obchod přestal podporovat 32bitové aplikace.  Snížení celkového počtu položek v Appstoru má příčinu také v nižším počtu nově nahraných aplikací. V roce 2017 zde přibylo 755 tisíc nových položek. Ač se jedná o poměrně vysoké číslo, ve srovnání s předchozím rokem to představuje úbytek o 29 procent.  

Apple má novou posilu. Na vývoj zaostávající Siri bude dohlížet bývalý viceprezident Googlu

Konkurenční platforma Google Play své vývojáře tak přísně nehlídá a proto je celkový počet aplikací v obchodě pro androidové smartphony dvojnásobný. K dispozici jich zde je téměř 4 miliony. Více, než 1,5 milionů nových aplikací zde navíc přibylo jen v loňském roce.  

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button