Novinky

Vládám se na Appstore nelíbilo 770 aplikací. Nejvíce stížností přišlo z Číny

Apple v uplynulých dnech zveřejnil pravidelnou zprávu o transparentnosti. Dokument, jehož vypracování velkým americkým společnostem ukládá vláda, nabízí zajímavý pohled do zákulisí kalifornského kolosu. Letos poprvé se navíc Apple ve své zprávě rozepsal o tom, jak do obsahu na Appstore zasahují vlády některých zemí. 

Celkem Apple v druhé polovině roku 2018 obdržel 80 žádostí z 11 zemí světa, které se týkaly celkem 770 aplikací. Nejaktivnější byla v tomto ohledu Čína, jejíž vláda měla problém s 626 aplikacemi. Nejčastěji se přitom vláda nejlidnatější země světa odvolávala na porušování zákonů o gamblingu a pornografickém obsahu. Aplikace, které kolidovaly se zákony o gamblingu, porušovaly některé aplikace také ve Vietnamu a v Rakousku. 

Je to absurdní, odmítl Tim Cook spekulace o pravém důvodu odchodu Jonyho Iva

Mezi další země, které měly problém s určitými aplikacemi patří například Rusko požadující stažení 11 aplikací nebo Norsko, které vyplnilo stížnost ohledně 37 aplikací. Celkově Apple vyhověl 75 žádostem a odstranil 634 aplikací, tedy naprostou většinu. Nejvíce opět v Číně, kde Apple na vládní žádost smazal 517 aplikací. 

Zdroj
Engadget

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button