Novinky

Je to absurdní, odmítl Tim Cook spekulace o pravém důvodu odchodu Jonyho Iva

Minulý týden přišla z Applu velmi překvapivá zpráva o odchodu šéfdesignéra firmy Jonyho Iva. Muž, který stojí za designem všeho, co kalifornská společnost momentálně prodává, se rozhodl ukončit zaměstnanecký poměr a založil si vlastní studio. Jeho rukopis tak s největší pravděpodobností ponesou produkty Applu i v budoucnu. Prestižní deník Wall Street Journal v této souvislosti informoval, že designérský guru odešel kvůli dlouhodobějšímu rozčarování.

Tim Cook totiž údajně neměl o design produktů Applu takový zájem, jak tomu bylo zvykem během éry Steva Jobse. Díky tomu měl Jony Ive trávit ve své kanceláři stále méně času. Zlomem se mělo stát představení první generace hodinek Apple Watch. Jony Ive si totiž tento výrobek představoval jako módní doplněk. U vrcholného managementu Applu však nakonec zvítězila funkčnost. Přístup dlouholetého šéfa designu byl od této chvíle stále vlažnější. Ive se údajně neukazoval na poradách a svému týmu příliš nepomáhal při navrhování iPhonu X. 

Za odchodem Jonyho Iva z Applu může Tim Cook a jeho nezájem o design

Články o důvodech ochodu Jonyho Iva očividně zvedly ze židle Tima Cooka. Šéf Applu totiž reagoval v emailu zaslaném redakci NBC News, kde takové spekulace označil za absurdní. Závěry učiněné v článcích podle Cooka neodrážejí realitu. “Ukazuje se obecné neporozumění toho, jak naše týmy designérů pracují a jak Apple funguje. Naši designéři jsou neuvěřitelně talentovaní. Jak řekl Jony, jsme silnější než kdy dříve a já mám absolutní důvěru, že pod vedením Jeffa, Evanse a Alana předvedou divy. Projekty, na kterých pracují, vám vyrazí dech,” uvedl Tim Cook ve svém prohlášení. 

Zdroj
macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button