Novinky

Apple má novou posilu. Na vývoj zaostávající Siri bude dohlížet bývalý viceprezident Googlu

Technologické společnosti včetně Applu hojně sází na postupný rozvoj umělé inteligence. Typickým příkladem takových technologií je například i virtuální asistentka Siri, kterou Apple postupně zdokonaluje už několik let. Nyní pracovní tým Applu zabývající se vývojem inteligentních pomocníků získal významnou posilu. Do Applu totiž nastupuje John Giannandrea, který dosud šéfoval obdobnému oddělení v konkurenčním Googlu a byl jedním z jeho viceprezidentů. Kromě toho měl u internetového giganta na starosti také divizi, která se starala o vyhledávání, tedy stěžejní produkt celého kolosu. V Cupertinu bude nyní Giannandrea řídit rozvoj strojového učení a umělé inteligence.

O nové posile informoval v emailu určeném pro zaměstnance Applu šéf společnosti Tim Cook. Podle textu zprávy, kterou má k dispozici americký deník The New York Times, vkládá Cook do Giannandrea velké naděje. Je zřejmé, že hlavním úkolem pro zkušeného inženýra bude zdokonalení hlasové asistentky Siri, která v některých ohledech začíná za konkurencí ze stáje Microsoftu, Googlu nebo Amazonu zaostávat.

Tim Cook prozradil, jak mu Siri pomáhá při jeho každodenní rutině

To dokládá také poslední srovnání virtuálních asistentek, které provedla agentura Stone Temple. Z něj vyplývá, že nejschopnějším pomocníkem je právě umělá inteligence od Google. Jeho asistent dokázal na sadu 5 tisíc otázek odpovědět v 90 procentech správně, přičemž necelých 70 procent z těchto odpovědí byly zcela správné. To Siri dopadla o poznání hůř. Umístila se na třetím místě mezi Cortanou od Microsoftu a Alexou od Amazonu, když odpověděla na 62 % položených otázek. Odpovědi však byly přesné jen ve 20 procentech případů.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button