Aktuality

Tim Cook prozradil, jak mu Siri pomáhá při jeho každodenní rutině

Siri je bezpochyby užitečná pomocnice, která během několika sekund a bez potřeby ručního zadávání dokáže nastavit budík, vytvořit připomínku nebo zapnout ideální hudbu. Ambice virtuální pomocnice ovšem míří mnohem výše. Apple totiž Siri nevidí jen jako užitečnou funkci ve vašem smartphonu, pro tvůrce iPhonu jde o software s obrovským potenciálem, který by mohl v brzké budoucnosti razantně usnadnit a zpříjemnit chod a ovládání domácnosti.

570dc449dd0895a3268b4a6b-2400

Jak efektivní spolupráce se Siri vypadá v praxi prozradil veřejnosti ten nejpovolanější. Tim Cook totiž novinářům popsal, jak vypadá jeho ráno a jakou roli v něm hraje právě Siri. “Když Siri řeknu dobré ráno, automaticky rozsvítí světla v mém domě. Zároveň se mi také začne připravovat káva. A když jsem na odchodu, jeden příkaz na iPhonu vypne světla a upraví termostat, aby udržoval teplotu.” Řekl Tim při zveřejňování finančním výsledků Applu za poslední kvartál.

Nutno podotknout, že užitečnost Siri je v Cookově případě vytažena na maximum díky chytrým zařízením od výrobců třetích stran, které spolupracují s aplikací HomeKit. Přesto se ale jedná o hezkou ukázkou toho, jak může domácnost každého z nás vypadat, pokud ji vybavíte technikou, která podporuje HomeKit.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button